Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (457)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (602)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (647)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2036)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (116)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Voetbalkunstjes:



Gemeente Rotterdam frustreerde aanleg Kuip

4-4-2006

Een dikke week geleden begon ik weer eens over De Kuip, omdat die toen zijn 69e verjaardag vierde. Loglega Wout Visser vroeg toen in een comment hoe het ging in de jaren vóór de bouw. Wel, bij deze. De Kuip had bijna in Barendrecht gestaan, maar had dan nu al wel zeventig jaar bestaan. Er moest heel wat water door de Maas stromen voordat de droom van Leen van Zandvliet om een stadion te bouwen voor 60.000 toeschouwers was gerealiseerd. Vooral door steun van de Rotterdamse zakenwereld is die tot stand gekomen, want de gemeente Rotterdam zorgde alleen maar voor problemen.

Zo horen burgemeesters eruit te zien! Op 22 februari 1938 sprak de Rotterdamse burgemeester Drooglever Fortuyn met een goede hoed op tot de enorme massa''s op de Coolsingel. Vooral hij steunde vanuit de gemeente de bouw van De Kuip. Foto Nationaal Archief
Alleen burgemeester, en oud-voetballer, Pieter Drooglever Fortuyn steunde vanaf het begin de ambities van de voetbalclub. De rest van het bestuur stelde steeds meer eisen over rioleringskosten, wegenaanleg, bestrating en parkeergelegenheid. In 1932 overwoog het Feyenoord-bestuur zelfs om het stadion te bouwen in de gemeente IJsselmonde of Barendrecht! Als de meerderheid van één van deze gemeentes niet bestaan had uit christelijke raadsleden, die bezwaar maakten tegen voetbal op zondag, had De Kuip niet in Rotterdam gestaan. Een jaar later kwamen er wisselende berichten uit de raad. Eerst werd ingestemd met de aanleg van een nieuwe brug om het nieuwe stadion beter bereikbaar te maken. Maar even later werd dit besluit weer doorgeschoven. De Feyenoord-leden raakten ervan in de war. Iemand schreef in het clubblad over een raadsvergadering: ''De een sprak in ''n trant als: "Ga maar weg, wat doe je in de kou." Weer een ander hield ''n betoog dat men dacht: "Feyenoord krijgt ''n stadion en geld toe!" Eén der wethouders stak ''n speech af als ware hij ''n oud Feyenoorder. Vlak daarop dacht ik het hele plan te zien kelderen, waarop een geroutineerde raadszitting-journalist me zei: "t Komt erdoor!''"
Bezoek in De Kuip in 1947! Biljarter Piet van der Pol zit op de tribune. Van der Pol (1907- 1996) was twee maal wereldkampioen en eén van de sterkste amateurs ter wereld. Hij speelde eenmaal in dit stadion op een geschoren voetbalveld een potje biljart. Wat een grasveld!
En het was erdoor! Op 7 november 1935 zette burgemeester Droogleever Fortuyn de eerste spant van het stadion. Ondanks deze positieve bijdrage haakte de gemeente snel weer af. Maart 1936 meldde de Feyenoorder dat aan de toegangswegen nog niets was gedaan, ''hoewel de gemeente die plicht toch op zich genomen heeft''. Een maand later bleek zelfs dat de opening van het stadion nog enige tijd werd uitgesteld, ''omdat de gemeente met de stratenaanleg wel wat erg achter de feiten aanloopt.'' Achter de schermen werd door zakenmensen en het Feyenoord-bestuur daarom steeds grotere druk uitgeoefend op de gemeente om de verplichtingen na te komen. Uiteindelijk heeft dat zo lang geduurd dat De Kuip een jaar lang ongebruikt heeft leeggestaan. Het stadion had nu dus al 70 jaar oud kunnen zijn! Hoe groot de rol is geweest van de zakenwereld komt terug in het volgende deel.
Militair op de eretribune steekt sigaartje op tijdens Nederland - België op 10 december 1939 in De Kuip
Gerelateerde berichten Op naar Bartlehiem en de Kuip! Liefdadigheid in de Kuip Feyenoord vliegt naar Curaçao Winst en verlies in De Klassieker (deel 2) Succes en drama van De Klassieker (deel 1) Somber Feyenoord in vooruitblik 1940 Bibberende agenten bij opening Kuip in 1937 (dl 1) Bibberende agenten bij opening Kuip in 1937 (dl 2) Het ''verraad'' van Wim Jansen Drie hoogleraren over Stadion Feijenoord Protest tegen sloop De Kuip Cor Veldhoen overleden Moulijn gaat digitaal
Voorproefje voor deel twee: zakenman D.G. van Beuningen speelde een doorslaggevende rol bij de bouw van De Kuip

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl