Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (602)
Sportboeken (647)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2036)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Wandelen langs de Brusselse sportgeschiedenis
29-8-2006
Op 16 en 17 september is in Brussel aandacht voor de geschiedenis van de plaatselijke sportobjecten. Voor de Brusselse Open Monumentendagen dat weekend is namelijk gekozen voor het thema Sneller, Hoger, Sterker- het olympische motto dus, maar dan in het Nederlands. Met onder meer tentoonstellingen en rondleidingen, die zich vooral storten op de architectuur van sportgebouwen als zwembaden, stadions en maneges. De centrale tentoonstelling in de Sint-Gorikshallen is al begonnen en loopt tot 7 november.

De site van de Sint-Gorikshallen meldt: ''De sportarchitectuur heeft vaak aan de basis gelegen van architecturale en bouwtechnische innovaties. Zelfs hedendaagse sportinstallaties zijn vaak nog schatplichtig aan gebouwen uit de Oudheid, ook al weerspiegelen ze in hun uiterlijke verschijning nauwgezet de evolutie van de maatschappij en de mode.
Deze tentoonstelling presenteert een selectie sportgebouwen uit het Brussels Gewest (stadions, zwembaden, maneges, omnisportzalen) aan de hand van talrijke tekeningen, plannen, oude en recente foto''s, voorwerpen, enz., afkomstig uit de verzamelingen van de Archives d''Architecture Moderne.''
De Brusselse zwembaden zijn in deze hallen onderdeel van een andere tentoonstelling. Afgelopen zaterdag begon hier Spring er ''ns in over ''het Brusselse zwembadpatrimonium''. Hierover staat op de site: ''De eerste zwembaden werden helemaal niet om sportieve redenen gebouwd. Ze moesten tegemoetkomen aan de erbarmelijke hygiënische toestand van de arbeidersbevolking.'' In de loop van de Twintigste Eeuw veranderde het aanzien van de baden echter tot een plek waar nu regelmatig kampioenschappen worden gehouden. De tentoonstelling laat deze ontwikkeling zien. Tot en met 1 oktober.
In Nederland zijn de Open Monumentendagen op 9 en 10 september en hebben ''Feest!'' als centraal thema.
Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.




