Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (602)
Sportboeken (647)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2036)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Stiekeme huldiging Nederlandse hockeyvrouwen
21-10-2006
Precies een week geleden werden de Nederlandse hockeydames gehuldigd in de Amsterdamse grachten. Feest, want wereldkampioen. Daarvoor kregen de kampioenen echter al een stiekem eerbetoon in de Olympic Experience in het Olympisch Stadion. Met taart! Hier zijn de bijzondere foto''s, daar er geen enkele journalist aanwezig was bij dit feestje. Maar dit weblog natuurlijk wel.

Door Jurryt van de Vooren
Stadiondirecteur Hans Lubberding wachtte de hockeysters op. Namens NOC*NSF was een enorme taart afgeleverd met daarop de foto van de nieuwe wereldkampioenen.

Lubberding zei in zijn kleine toespraak bijzonder vereerd te zijn met dit bezoek. "De Olympic Experience is een permanent eerbetoon aan de Nederlandse sport, zowel in verleden als het heden. Het hockey krijgt hier ook veel aandacht met biografieën en filmpjes van tien hockeyers van de jaren twintig van de vorige eeuw tot op de dag van vandaag. Ook hangen hier heel oude hockeysticks uit de tijd dat in Nederland nog andere spelregels werden gebruikt."

Aan het slot gaf hij nog een uitdaging mee: "In de Marathonpoort is de Wall of Fame met daarop alle Nederlandse winnaars van olympisch goud. Door de wereldtitel hebben jullie nog niet het recht om hierbij te hangen. Maar over twee jaar in Beijing is de kans om ook in Wall of Fame te worden opgenomen."

De hockeydames reageerden enthousiast op deze erkenning van hun wereldprestatie en kwamen zelf ook met iets leuks. Een aantal kwam namelijk met het plan om snel terug te komen naar de Olympic Experience. En dan niet alleen, maar samen met de jeugdspelers, die zij coachen.

Meteen daarna vertrokken de sporters voor de tocht over de Amsterdamse grachten. Het is nu dus wachten op de dag dat ze terugkeren met hun jonge spelers. En voor nog meer, maar dat nieuws komt later wel.

Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.




