Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (457)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2038)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (116)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Louis van Gaal - Karate Kick, vandaag 17 jaar geleden:



De brief van Willem Augustin

19-12-2006


De Amsterdamse schaatser Willem Augustin reed de avond voor de Elfstedentocht van 1941 op de fiets van Amsterdam naar Leeuwarden om zich op het laatste moment in te schrijven. Meteen de dag na deze Tocht schreef hij een brief aan de Commissaris van Politie van Harlingen. In deze stad was hij tijdens zijn fietstocht opgepakt, omdat hij het uitgaansverbod had overtreden. Deze brief is teruggevonden in het archief van de Elfstedenvereniging, dat is ondergebracht bij Tresoar in Leeuwarden. Het is te vinden in Map 13.


Willem zelf

Door Jurryt van de Vooren
Amsterdam, 7-2-''41


Mijne Heren,


Zoals u wel zult weten, vertrok ik Woensdagavond om ongeveer 7 uur vanuit Amsterdam per fiets, om na in Hoorn te zijn aangekomen en daar wat brood en koffie gebruikt te hebben te ongeveer 12.45 uur in Zurich te arriveren. Na mij daar wat bij de kachel gewarmd te hebben, fietste ik weer naar Harlingen, al waar ik om 2 uur ''s nachts aankwam en u mij van die tijd tot 4 uur vastgehouden heeft. Ik dank dien meneer, die mij wat van zijn brood en thee gegeven heeft nogmaals langs dezen, want het heeft me waarlijk opgeknapt die 2 uur bij de warme kachel.


Ik kwam om ongeveer 6.15 ''s morgens in Leeuwarden aan en ben echter tussen 6.45 en 7 uur gestart zonder iets te eten of te drinken en een paar gevoelloze voeten. Na ongeveer een half uur gereden te hebben, kon ik te Birdaard niet verder wegens de honger. Ik klopte bij een boerenhuisje aan en heb daar volop brood met jam gekregen, terwijl de mensen niets ervoor wilden hebben. Toen ik daar een klein half uur vertoefd had, ben ik met den vader en zijn zoon naar Dokkum gereden, alwaar ik om 9 uur als één van de laatsten aankwam. Ik nam toen afscheid van ze en ging alleen verder.


De rest van de tocht ging van een leien dakje en ik heb dan haast ook niets anders gedaan dan tochtrijders passeren en kwam om 20.24 uur door de finish.


Ik heb die nacht onderdak gekregen in een fabriek van touwwaren van de Boer in Leeuwarden, alwaar ik tussen een groepje van de O.D. terechtkwam. Dat kostte mij ook weer niets en heb ''s morgens een brood gekocht en kaas en stapte om tien uur op de trein naar Amsterdam.


Ik had nog slechts 5 cent over van de ƒ10,- die ik bij me had en ben er dus mooi doorheen gerold. Volgend jaar hoop ik wéér de tocht te maken, maar dan natuurlijk goed uitgerust. De tocht op zichzelf is mij bijzonder meegevallen en heb verders veel medewerking van de bevolking gevonden, die ik dan ook langs dezen hartelijk dank.


Tot het volgend jaar!!!


Hoogachtend,


W.I. Augustin


Houtrijkstraat 151-II


Amsterdam (Centrum)


P.S. Wat in de in de krant staat van dat ik van mijn werk uit weggegaan ben is niet juist, want ik ben namelijk werkloos. Ik mocht eerst niet van mijn ouders, nadat ik de trein van van 5.20 uur gemist had en misschien was ik dan niet op tijd aan de start aangekomen. Dat heb ik maar gezegd om niet zo''n gekke indruk te weergeven! Wilt u dit schrijven a.u.b. doorsturen aan het bestuur van de Elfstedentochtvereniging? Bij voorbaat dank


Naschrift op deze brief


Aan het verzoek voldaan,


Harl: 11-2-''41


De Comm. v. Pol.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Stijn: Wat een schitterend verhaal. Dit getuigt echt van karakter.
geplaatst op: 15-1-2009 19:04:20u.
dennis: Heb een paar jaar bij "Ome Willem" getraind. Een bijzonder mens met echt aandacht voor anderen. Ben hem na zijn vertrek naar Friesland nog een paar maal tegen het lijf gelopen. Zelden iemand meegemaakt die zo oprecht was.
geplaatst op: 27-9-2007 19:20:24u. | e-mail
Meindert: Wat een karakter heeft deze mensch. In dezen tijd is zoiets niet voor te stellen. Hulde aan den heer Wim Augustin.
geplaatst op: 19-12-2006 19:33:27u. | website
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl