Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2038)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Louis van Gaal - Karate Kick, vandaag 17 jaar geleden:Australië stond voor moeilijke keuze voor Zomerspelen 1976
4-1-2007
Vlak voor de Olympische Zomerspelen van 1976 in Montreal was er in Australië een hoop gedoe over het volkslied. Moest het Waltzing Mathilda worden? Of Advance Australia Fair? Of Song of Australia?
In het midden van de jaren zeventig was Australië in de ban van het eigen volkslied. Tot dan toe was God save the Queen het volkslied. De sportofficials stonden voor de vraag welk volkslied er nu, indien Australië een gouden plak mocht winnen, gespeeld moest worden tijdens een eventuele huldiging tijdens de komende Zomerspelen. In mei 1976 was er nog altijd geen duidelijkheid: uit documenten van het Nationaal Archief van Australië blijkt dat Queensland, West-Australië en Tasmanië een voorkeur hadden voor Advance Australia Fair, Victoria voor Waltzing Mahtilda en Zuid-Australië voor Song of Australia (Nieuw Zuid-Wales had nog geen voorkeur uitgesproken). Premier Malcolm Fraser gaf echter de voorkeur aan Waltzing Mathilda, en dat liedje werd uiteindelijk het volkslied dat gespeeld zou worden tijdens een eventuele olympische huldiging.

Het gedoe om het
volkslied bleek echter een collectieve verspilling van tijd en energie: in Montreal won Australië geen enkele
gouden plak! (wel een keer zilver en vier keer brons). De Australische sportofficials vonden de behaalde
resultaten zo tegenvallen, dat zij besloten tot het oprichten van het fameuze Australian Institute of Sport.
Sinds 1984 is Advance
Australia Fair overigens het officiële Australische volkslied.




