Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2038)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Louis van Gaal - Karate Kick, vandaag 17 jaar geleden:Cruyff Court én standbeeld bij Johan Cruyff Foundation
14-2-2007
Bij het hoofdkantoor van de Johan Cruyff Foundation in het Olympisch Stadion komt een Cruyff Court - een multifunctioneel veld voor voetbal en basketbal. Daarbij wordt een gerestaureerd standbeeld van Cruijff geplaatst. Na twintig Cruyff Courts tot op Aruba toe, krijgt de Cruyff Foundation er nu dus een zelf voor de deur. De Foundation werkt hiervoor samen met stadsdeel Amsterdam Oud-Zuid. In april dit jaar moet alles gereed zijn.

Door Jurryt van de Vooren
Een vertrouwd gezicht aan de voorzijde van het Olympisch Stadion was een standbeeld van twee voetballers. Het is de weergave van de eerste minuut van de WK-finale van 1974 tussen West-Duitsland en Nederland, toen Cruijff werd neergehaald in het Duitse strafschopgebied. De daaropvolgende penalty van Johan Neeskens zorgde voor de Nederlandse bliksemstart. Het beeld stond al dertig jaar op die plek, maar voor restauratiewerkzaamheden was het naar Kunstwacht in Delft gebracht.
In april dit jaar zal het worden teruggeplaatst, maar dan bij het hoofdkantoor van de Johan Cruyff Foundation, dat in het stadion zetelt. Op dezelfde plek zal ook een Cruyff Court verschijnen, een multiveld voor vrij gebruik van de omwonenden - met name de jeugd.

De Cruyff Courts worden gebouwd om de leefbaarheid te verhogen, het samenleven van verschillende etnische groepen te bevorderen, en om een sterker gevoel van sociale verantwoordelijkheid onder jongeren bij te brengen. Stadsdeel Amsterdam Oud-Zuid is het hiermee eens en verleent daarom alle medewerking aan het project van beeld en veld.
De bedoeling is om Court en beeld in april op te leveren. Precies in die maand, op 25 april, viert Cruijff zijn zestigste verjaardag maar alle partijen - de Foundation en het stadsdeel - wijzen er op dat deze zaken niets met elkaar te maken hebben en geheel toevallig in dezelfde periode vallen.

Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.




