Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2038)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Louis van Gaal - Karate Kick, vandaag 17 jaar geleden:WK Cricket in de West Indies
20-3-2007
Door Jan van Mersbergen
Het WK Cricket is vorige week dinsdag in de West Indies begonnen en op 28 april weten we welk land zich wereldkampioen mag noemen. In tegenstelling tot een WK voetbal waarbij in vier weken tijd een enorm aantal (64) wedstrijden gespeeld wordt, duurt het WK cricket bijna zeven weken. Voor cricket neem je de tijd. Bovendien, zeven weken in de West Indies is ook niet verkeerd.

In Nederland leeft cricket totaal niet. Er zijn een paar clubs. Erik van Muiswinkel heeft zich opgeworpen als ambassadeur van de sport en hij schopte het tot Holland Sport. Verder is de sport op televisie nauwelijks te zien en in de kranten verschijnen mondjesmaat verslagen. Alleen de uitslagen van het WK staan op teletekst en die uitslagen zijn niet om over naar huis te schrijven. Een ansicht van het strand van St. Kitts zou gepaster zijn. Australië, een van de titelkandidaten versloeg Nederland met 229 runs. Voor de leek: dat is erg veel. De recordnederlaag Bermuda op een WK, gisteren, werd met 257 runs gewonnen door India. In de eerste wedstrijd was Nederland al kansloos tegen Zuid Afrika. Die tweede ronde zit er dus niet in, dat was de verwachting ook niet. Goed dat we meedoen, is het idee.
Nu moet ik toegeven dat ik weinig van de cricketsport gezien heb, maar ik besef me wel dat er wereldwijd honderden miljoenen mensen uren en urenlang naar kijken. Alleen India en Pakistan samen tellen al bijna een half miljard kijkers, tel daar de kijkers in Engeland, Australië, Zuid Afrika, Nieuw Zeeland, de West Indies, Kenia bij op en je hebt een van de grootste televisiesporten van de wereld. Dat wekt mijn interesse. Dus ga je zoeken en kijken.
Ik kwam een filmpje tegen van de eerste editie van het wereldkampioenschap dat in 1975 gehouden werd in Engeland, omdat daar voldoende velden waren. Er deden naast het gastland zeven landen mee: Australië, West-Indië, India, Pakistan, Nieuw Zeeland Sri Lanka en een team uit Oost-Afrika dat bestond uit een selectie van spelers uit Kenia, Tanzania en Oeganda. Hier beelden van Australië tegen Pakistan:
Dennis Lillee is de Australische bowler. De man met het bat in zijn handen is Alvin Kallicharan van Pakistan die een enorme supportersschare achter zich had. Hij maakte een meesterlijke slagbeurt. Gewoon op je gemak kijken en luisteren naar het commentaar. Dan krijg je een goed beeld van hoe mooi er op een cricketveld een tweekamp kan ontstaan, want dat is het: een duel tussen een bowler en de slagman.





geplaatst op: 21-3-2007 10:05:48u.
geplaatst op: 20-3-2007 16:00:05u.