Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?Harry Been wil de Kuip slopen
Door Jurryt van de Vooren 23-6-2007Schande! Doe ik het weer: zeggen dat iemand de Kuip wil slopen, terwijl dat niet zo is. En toch is het zo, want in het NRC Handelsblad van vrijdag zegt Harry Been, toernooidirecteur van het EK Voetbal onder 21, waarom Nederland voor het WK Voetbal van 2018 moet gaan: “Misschien stimuleer je de bouw van een nieuwe Kuip in Rotterdam.” De Kuip is nu al een wereldwonder!

Oud-doelman Adri van Male van Feyenoord en Oranje in de Kuip
Het is daarom verbazingwekkend dat de Kuip niet is toegelaten tot de lijst van nieuwe wereldwonderen. Op 7 juli aanstaande wordt bekendgemaakt welke wereldwijde hoogtepunten uit de menselijke geschiedenis worden verkozen tot de zeven meest indrukwekkende. Ik heb zojuist gestemd op de Acropolis en helaas niet op de Kuip. Daarmee gaat deze verkiezing dus over bijna alle wereldwijde hoogtepunten uit de menselijke geschiedenis.
Wat zijn dat toch voor types die de hele tijd de Kuip willen verbouwen, slopen, of wat dan ook? Harry Been hoort nu ook in dat rijtje slopers van wereldwijde hoogtepunten uit de menselijke geschiedenis.
Er zijn wel eens mensen die zeggen dat ik soms overdrijf, maar waarop dat is gebaseerd snap ik eigenlijk niet. Daarom maar terug naar Been.
Terug naar Been
Het EK onder 21 is in feite een testcase voor Nederland om te zien of het serieus kan meedingen naar het WK Voetbal van 2018. Daarover wordt in 2011 beslist. In het NRC zegt Been: “Het wereldkampioenschap in 2014 gaat naar Brazilië. Als de FIFA vasthoudt aan het circulatieprincipe, is Europa in 2018 niet eens aan de beurt. Dan kan het naar Oceanië, de VS of Australië gaan. Binnen Europa hebben verder Engeland en vermoedelijk Spanje en Rusland interesse. Toch vind ik dat we ervoor moeten gaan. Je straalt ambitie uit en misschien stimuleer je de bouw van een nieuwe Kuip in Rotterdam.”
Een veelgehoord bezwaar tegen de Kuip is dat die van staal is gebouwd, waardoor de constructie het niet meer aankan. De Eiffeltoren staat toch ook op de lijst van bijna alle wereldwijde hoogtepunten uit de menselijke geschiedenis? Waar is die dan van gemaakt? Papier? Beton? Aardbeien?
En dat ding staat er al heel wat langer dan de Kuip. OK, er wordt minder in gevoetbald, maar desondanks betreden jaarlijks heel wat meer mensen de Eiffeltoren dan de Kuip - vooral het afgelopen seizoen.
Monument
De Kuip staat op de Monumentenlijst en zou daarom niet mogen worden gesloopt. Een nieuw Feyenoord-stadion zou daarom niet in plaats van de Kuip komen, maar ernaast, op Varkenoord. Niets om ons druk over te maken, lijkt het.
Maar toch: als er niet meer wordt gevoetbald in de Kuip, is het geen voetbalstadion meer en daarmee ook geen Kuip. Zo wordt er wel degelijk gesloopt, maar dan zonder het af te breken. Net zoals er mensen zijn, die zonder doodgaan allang zijn overleden. Kijk maar eens naar Ivo Niehe en dan snap je wat ik bedoel. En ik wil niet dat de Kuip de Ivo Niehe van de voetbalstadions wordt.
Daarom aan Harry Been: het lijkt me erg leuk als het WK Voetbal in 2018 naar Nederland (en België zou komen). Maar niet als daarvoor de Kuip moet verdwijnen! Als jullie dat toch willen, word ik boos. En ik heb een klein half jaar geleden al een plan gemaakt om jullie dan tegen te werken.
De spandoeken gaan uit het vet! We gaan het WK 2018 slopen!
We hebben een K
We hebben een U
We hebben een I
We hebben een P
KUIP!




