Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (457)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (116)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?



Een bijzonder boeket voor Marion Bartoli

Door Jurriaan van Wessem 8-7-2007

Het leuke aan Marion Bartoli, de verrassende finaliste van Wimbledon, is dat ze eigenlijk heel normaal is.

Bartoli is een vrouw van 22, die van snoepen houdt, wel op haar lijn let maar desondanks te zwaar is. Ze kijkt wanneer ze vrij is lui op de bank naar speelfilms of speelt sudoku als een vorm van hersengymnastiek. Ze haalt een dieet uit een vrouwenblad, dat ze een dag later weer verscheurt. Dat ze de finale van het meest tot de verbeelding sprekende tennistoernooi van de wereld heeft gehaald is vooral leuk, omdat ze op elk buurmeisje lijkt, waarvan je niet verwacht dat ze een sportheldin kan worden. Natuurlijk kenden insiders haar al veel langer, maar het grote publiek maakte deze week kennis met de mollige speelster.

Dat ze toegaf dat ze in de nu al memorabele halve finale tegen Justine Henin werd gestimuleerd door de aanwezigheid van een filmster, maakt haar bijzonder normaal. Welke topsporter laat zich afleiden door iemand uit het publiek? Ze leek op een kansloze nederlaag af te gaan, toen ze in een ooghoek haar filmheld Pierce Brosnan in de koninklijke loge ontdekte. ‘Het kan niet waar zijn! Net nu hij komt kijken, speel ik een drollenwedstrijd. Wat voor indruk zal hij van me krijgen?’ zei ze in zichzelf en nam zich voor om vanaf dat moment nog een keer haar best te doen.

Ze won twee games en zag toen dat hij voor haar klapte. ‘Toen ik ging zitten, kreeg ik het warm. De gedachte dat hij naar me zat te kijken en dat hij voor mij was in de wedstrijd, motiveerde me om alles te geven,’ gaf ze later toe. Ze won wedstrijd en terwijl ze door de Britse televisie werd gehuldigd, hoopte ze een glimp van haar held op te vangen. Opeens ging hij uit de loge de catacomben in en meteen maakte zij zich los van de verplichtingen die een winnaar moet ondergaan.


Iemand stelde de filmster aan haar voor. Ze moest blozen, toen de oude James Bond haar een kus gaf. ‘Ik heb al zijn films op DVD en kijk er vaak naar wanneer ik op reis ben. Ik kan zijn films wel dromen. Hij is de mooiste man die ik ken,’ zei ze op de persconferentie na de halve finale. Zou Justine Henin eigenlijk wel weten wie Pierce Brosnan is? De Waalse kampioene lijkt me zo’n vrouw die alleen met haar sport bezig is en het leven niet meer kan relativeren, maar ik kan me vergissen.

Voor de finale kreeg Marion Bartoli een boeket in de kleedkamer, met een handgeschreven kaartje eraan: ‘Veel succes, ik zal voor je duimen, Pierce Brosnan.’ De Française zei na de verloren eindstrijd: ‘Dat was voor mij een hoogtepunt. Het gaf me het gevoel dat iemand die de finale van Wimbledon speelt belangrijk wordt gevonden, ook door iemand die in de hele wereld bekend is. Het gebeurt niet elke dag dat je een boeket en een boodschap van je geliefde filmster krijgt. Dat kaartje zal ik altijd als trofee bewaren.’ Haar dag kon eigenlijk niet meer stuk, al had ze natuurlijk graag ook de finale gewonnen.

Het bijzondere aan de inspiratie die Bartoli in de wedstrijd tegen Henin aan de aanwezigheid van Brosnan ontleende, is dat de spelers vaak geblokkeerd raken wanneer ze een beroemd iemand herkennen op de tribune. Een berucht voorbeeld is een halve finale van Andre Agassi op Roland Garros (2001), toen de Amerikaan tegen de Fransman Grosjean op winst stond maar door de entree van Bill Clinton op de tribunes, zo van slag (letterlijk) raakte dat hij werd uitgeschakeld.

Natuurlijk gaf Agassi de oud-president niet de schuld van zijn verlies, maar er was zeker een causaal verband. Een meer klassiek voorbeeld is de aanwezigheid van de Atheense leider Themistokles die tijdens de Olympische Spelen van 476 v. Chr. het stadion van Olympia binnenkwam tijdens een bokswedstrijd van een stadgenoot. Alle Grieken herkenden de man, die vier jaar eerder voor de beroemde overwinning bij de slag van Salamis had gezorgd, en gingen staan. Alle aandacht voor de wedstrijd was verdwenen en dus staakte de scheidsrechter het gevecht.

Toen de rust rond het zanderige sportveld een beetje was teruggekeerd werd de wedstrijd voortgezet. De Atheense bokser was ook van slag (weer letterlijk) en werd binnen een paar klappen knock-out geslagen door Euthymos van Lokroi, die zich als enige niets van de aanwezigheid van Themistokles had aangetrokken.

Zo’n drama overkwam Bartoli dus niet. Ze pepte zich op, won een finaleplaats en vooral een boeket.

 

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

henk boer: Na mijn vorige bericht even gewicht en lengte van Marion Bartoli opgezocht (had Van Wessem ook moeten doen) 1 meter 70, 58 kilo. Dat betekent een BMI van 20,06. boven de 18.5 en onder de 25 is in elk geval ideaal gewicht. Marion zit aan de lage kant van ideaal.
Zo zie je maar, er is niet veel voor nodig om journalist te worden en onzin uit te kramen. Michaella Kraijicek heeft bijvoorbeeld een BMI van 21,7. Is zij ook "te zwaar"?
geplaatst op: 1-8-2007 21:40:36u. | e-mail
henk boer: Hoe kom je erbij dat ze te zwaar is? Hebben de mode-homofielen je ook bewerkt? Moet iedereen een anorexia-patient zijn om niet te zwaar gevonden te worden? Marion heeft een leuk, beetje meisjesachtig, maar krachtig en evenwichtig figuur en is geen gram te zwaar.
geplaatst op: 31-7-2007 3:14:53u. | e-mail
Jan: Brosnan een BN-er? (= Bekende Nederlander) Huh?
geplaatst op: 10-7-2007 8:17:12u. | website
Eric: Het trucje van Bartoli om zich te concentreren op iemand (BN-er) in het publiek kennen we ook de Oost-Duitse kunstschaatster , meervoudig Olympisch kampioen en Wereldkampioen Katarina Witt.
Ze koos van elke kuhr een man uit in het publiek en bedracht "voor hem wil ik dansen".
geplaatst op: 9-7-2007 20:42:32u. | website
Gabor van Haren: Joh, wat een mooi verhaal! Dit is nieuw voor mij.
Dank.
geplaatst op: 8-7-2007 21:18:18u.
wardere: ik ga naar fakantie
geplaatst op: 8-7-2007 18:35:53u. | e-mail
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl