Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?Een film van Tati met PSV in een bijrol
Door Jurriaan van Wessem 19-7-2007Supporters van PSV, die vakantie vieren in Frankrijk, opgelet! Deze maand wordt bij het zomernummer van het ludieke voetbalblad So Foot een DVD cadeau gedaan met een prachtige documentaire over de UEFA-Cupfinale Bastia – PSV van 1978.
Het is eigenlijk een film van de beroemde Franse cineast Jacques Tati (beroemd als Monsieur Hulot) met erg veel Haanstra-achtige grapjes. Dat is niet zo verwonderlijk want Tati en Haanstra werkten veel samen en waren goed bevriend. Dankzij de Nederlandse cineast kwam Tati in aanraking met de passie voor het voetbal. Hij bezocht in 1968 de kampioenswedstrijd van Ajax tegen ADO en raakte als Fransman vooral onder de indruk van de spanning bij volwassen mensen die hun club aanmoedigen.
Het opvallende shirt van Bastia.
In 1978, toen Bastia tot verbazing van veel insiders de finale van de UEFA Cup haalde (door topclubs als Sporting Lissabon, Newcastle United, Torino en Carl Zeiss Jena te verslaan), gaf sponsor Club Mediterranée de opdracht aan Tati om de finaledag (van de heenwedstrijd) in de Corsicaanse stad in beeld te brengen. Het is een prachtige documentaire over de passie voor een voetbalclub, waarbij natuurlijk de onafhankelijkheidsgedachte op de achtergrond meespeelt.
Tati laat zien hoe auto’s en scooters met vlaggen door het stadje rijden, dat aan het kruis van de kathedraal een clubvlag wordt vastgemaakt en aan kinderen in het Bastia-shirt, met de moorkop, ratels worden uitgedeeld. Wanneer het legioen ’s middags zich vanuit de haven naar het stadionnetje verplaatst, breekt er een noodweer los boven Bastia. Het veld van Furiani loopt onder water en met bezems wordt de grasmat vol plassen schoon geveegd.
Ondertussen filmt Tati fans die stiekem binnen komen zonder te betalen door over een muur van een tribune te klimmen. De PSV’ers spelen een bijrolletje. Wanneer ze het veld opkomen wordt trainer Rijvers geïnterviewd door de Franse journalist Georges Dominique. De wedstrijd gaat wel door en valt letterlijk in het water. Het blijft bij 0-0 en tussen hoop en vrees verlaten de fans de tribunes.
Hoe dan ook, deze docufilm is een aanrader en voor PSV’ers eigenlijk een must.






geplaatst op: 19-7-2007 16:18:31u. | e-mail
geplaatst op: 19-7-2007 15:50:05u. | e-mail
geplaatst op: 19-7-2007 15:02:19u.
geplaatst op: 19-7-2007 14:36:51u. | e-mail
geplaatst op: 19-7-2007 12:49:22u. | e-mail | website
geplaatst op: 19-7-2007 12:31:42u. | e-mail