Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?Karate Elvis
Door Micha Peters 16-8-2007Vandaag is het exact dertig jaar geleden dat Elvis Presley overleed. Iedereen kent Elvis als de koning van de Rock 'n Roll. Minder bekend is dat hij een fervent beoefenaar van karate was. Hij verloor zelfs zijn vrouw door die sport. En dat allemaal vanwege een zwart karatepak.

Zwarte band
Elvis kwam eind jaren vijftig in aanraking met karate tijdens zijn diensttijd in Duitsland. Zijn eerste leraar was de Duitser Juergen Seydel, die Elvis les gaf in zijn huis in Nauheim.
In 1960 zou Elvis in Memphis zijn zwarte band karate behalen. Zij hele verdere leven zou hij de sport blijven beoefenen.

Zijn vrouw Priscilla viel onder invloed van het enthousiasme van Elvis ook voor de sport. Zij kreeg les van ene Ed Parker.

Het zwarte pak
Priscilla had de gewoonte om te trainen in een zwart karatepak. Gewone stervelingen mochten dat niet, want zwarte pakken mochten alleen door karateleraren worden gedragen. Voor Priscilla maakte Parker echter graag een uitzondering, vooral ook omdat Priscilla privé-les kreeg van Parker en de rest van de wereld dat zwarte pak dus toch niet te zien kreeg.
Begin jaren zeventig was er echter een opmerkelijke samenloop van omstandigheden. Ed Parker ging op vakantie naar Hawaï, waardoor Priscilla even geen leraar had om haar te onderwijzen. Priscilla wilde trainen en besloot naar de Dojo van Parker te gaan om les te nemen.
De daar aanwezige leraren waren niet gecharmeerd van het zwarte karatepak van Priscilla. Zij mocht die dag meetrainen (het was ten slotte wel de vrouw van Elvis), maar toen ze een paar dagen later weer in een zwart pak verscheen werd haar vriendelijk verzocht een wit pak aan te trekken.
Toedeloe Elvis
Daar had Priscilla weinig trek in. Ze besloot op zoek te gaan naar een andere karateschool.
Via karatekampioen en ‘filmster’ Chuck Norris kwam ze in contact met karateleraar Mike Stone. Hij werd haar privé-leraar. De rest is geschiedenis. Zij werd verliefd op Stone en verliet Elvis.
Wat het dragen van een zwart karatepak al niet voor gevolgen kan hebben….
Tot slot kijken we nog even naar The King in actie:





geplaatst op: 22-11-2010 16:59:28u. | website
geplaatst op: 20-11-2010 22:03:50u. | e-mail
geplaatst op: 20-11-2010 17:17:04u. | e-mail
maar elvis is veraten voor eeen anderen maier hoor :s
geplaatst op: 22-2-2009 22:09:56u. | e-mail
geplaatst op: 19-8-2007 10:05:33u. | website
geplaatst op: 18-8-2007 19:16:24u. | e-mail | website