Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?Open Monumentendag in het Olympisch Stadion
Door Jurryt van de Vooren 3-9-2007In 1954 startte de Tour de France voor het eerst buiten Frankrijk en wel in het Olympisch Stadion van Amsterdam. Op de Open Monumentendag komend weekend wordt uitgelegd wat er die dag gebeurde. Zowel zaterdag als zondag zijn er gratis rondleidingen door het Stadion. Ook kun je gebruik maken van een gratis historische busdienst.
.jpg)
Op 8 en 9 september nodigt het Olympisch Stadion je uit bij één van de gratis rondleidingen. Daarin hoor je alles over de geheimen van dit historische monument en kun je genieten van prachtige anekdotes.
De rondleidingen worden verzorgd door de deskundigen Bab Barens, Bertus Raats en Jip van Leeuwen. Overigens verzorgen zij gedurende het hele jaar rondleidingen op aanvraag!
Op beide dagen kun je je aansluiten op de volgende tijden: 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur.
Alle rondleidingen starten vanaf de Marathontoren voor het Olympisch Stadion. In verband met het strakke programma vragen we alle bezoekers zich een kwartier voor aanvang van de rondleiding te melden bij de marathontoren. Per rondleiding kunnen 25 bezoekers deelnemen.
Let op: op zaterdag 8 september vindt de RaboFanDag in het Olympisch Stadion plaats. Op deze dag is de parkeergarage en de Olympic Experience uitsluitend toegankelijk voor genodigden van de RaboFanDag. Tevens worden vanwege dit evenement de rondleidingen op 8 september wat aangepast.
Op zondag 9 september is alles als normaal.
Als bezoeker van Open Monumentendag kun je op beide dagen gebruik maken van een gratis busdienst. Historische bussen rijden op deze dag langs veel van de geopende monumenten. Opstappen is onder andere mogelijk bij de Marathontoren van het Olympisch Stadion.




