Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (457)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (116)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?



Rugby op de Spelen (2)

Door Jeroen Heijmans 5-9-2007

Na de eerste Olympische rugbycompetitie in 1900 duurde acht jaar tot het tweede optreden voor de sport. Voor de Spelen in Londen, rugby's geboorteland, werden meer deelnemers verwacht dan de drie in Parijs. Acht toplanden werden uitgenodigd, maar de opkomst viel nogal tegen.

Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland wezen hun uitnodiging af, terwijl Ierland, Schotland en Wales geheel niks van zich lieten horen. Kort voor het toernooi meldde ook de Franse ploeg zich af, omdat er geen representatief team kon worden opgesteld. Alleen thuisland Engeland en Australië bleven toen over.

Ook Engeland trad niet aan met een topteam. De beste spelers uit Engeland en Wales waren namelijk kort voor de Spelen namelijk op tour in Nieuw-Zeeland en Australië. De organisatie stuurde hen een brief met de vraag of ze na terugkomst meteen op de Olympische Spelen konden optreden, maar deze kwam nooit aan. Als vervanger werd de winnaar van het Engeles County-kampioenschap aangewezen, Cornwall. Toevalligerwijs had Cornwall op dat moment al tegen de Australiërs gespeeld, want die toerden namelijk in Engeland. De Aussies hadden die confrontatie met 18-5 gewonnen. 

De Australische ploeg die in 1908 door Engeland toerde. Onder hen Sid Middleton, die in 1912 als roeier wederom aan de Spelen deelnam.

Eenieder ging er vanuit dat de "Kolonialen" ook de Olympische wedstrijd zouden winnen, die voor een paar duizend toeschouwers werd gehouden in het White City Stadium. Het weer was donker en mistig, het veld was nat en glibberig, en een interessante wedstrijd wilde het ook al niet worden. De Australiërs liepen al snel uit naar een comfortabele voorsprong. Pas laat in de wedstrijd kon Barney Solomon de enige try scoren voor de thuisploeg. De eindstand was 32-3.

De Australiërs gingen daarna verder met hun rondreis, die ze beëindigden met 26 maal winst en 5 keer verlies. Bij terugkomst merkte captain Moran, die de olympische wedstrijd had gemist door een schouderblessure, op dat zijn grootste prestatie was dat geen van de leden van de ploeg een soa had opgelopen.

Nog 338 dagen tot Beijing 2008.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Jeroen: @Nick: Ierland, Schotland en Wales zijn wel degelijk uitgenodigd. Tijdens de Spelen van 1908 waren landenteams nog niet zo afgebakend als nu, en konden er meerdere ploegen uit hetzelfde land deelnemen. Zo had het voetbaltoernooi twee Fransen ploegen (A en B), en waren de Britten in het hockeytoernooi met vier landen van de partij (Engeland, Schotland, Wales en Ierland).

Australië en Nieuw-Zeeland waren inderdaad in Londen aanwezig als Australazië, maar dat gold met name voor het "hoofdtoernooi", met sporten als atletiek, zwemmen, turnen en wielrennen. De rugbywedstrijd werd pas vier maanden later gehouden! De ploeg bestond voor 100% uit Australiërs, en toerde zoals beschreven als zodanig door Engeland.
geplaatst op: 7-9-2007 16:35:03u. | website
Nick den Uijl: ik denk niet dat er een uitnodiging is gestuurd aan Ierland, Schotland en Wales. Net zo goed als dat Engeland niet deelnam aan de spelen in Londen. De reden daarvoor is simpelweg omdat ze allemaal deel uitmaakten van Groot-Brittannië en dus alleen onder die noemer deel konden (buiten Ierland: kunnen)nemen.
Ook zei Nieuw Zeeland niet af voor het rugby-toernooi terwijl Australië wel kwam. Beide dominions vaardigden een gezamelijke Olympische ploeg af: Australasië.
geplaatst op: 7-9-2007 12:55:00u. | e-mail
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl