Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Waarom heersen de Afrikanen op de lange afstanden?Workshop over China en de Olympische Spelen
Door Jurryt van de Vooren 14-9-2007Op donderdag 27 september organiseren Amnesty International, The International Instititute for Asian Studies/Asian Studies in Amsterdam en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) een workshop met debat voor journalisten en wetenschappers over China onder leiding van Frénk van der Linden. Hieraan doe ik ook mee. Gratis! Meer informatie hier.

In de aanloop naar de Olympische Spelen dringt zich een aantal vragen op over persvrijheid en de dagelijkse journalistieke praktijk in China. Kunt u rondom de Olympische Spelen schrijven waarover u wilt? Hoe om te gaan met perscensuur en propaganda? Welke bronnen zijn betrouwbaar en welke verantwoordeljikheid heeft u voor Chinese assistenten? Kennen we het huidige China voldoende, of schrijven wetenschappers en journalisten vanuit stereotype beelden? Maar ook: Zijn sport en politiek strikt gescheiden disciplines? Of willen journalisten ook over onderwerpen berichten die niet (direct) met sport te maken hebben?
Deelnemers ontvangen na afloop een China-gids voor journalisten van Amnesty International: ‘De andere kant van de medaille.'
Programma
Datum en tijdstip: donderdag 27 september 2007, van 13.30 tot 16.30 uur. Inloop vanaf 13.00 uur, borrel na afloop.
Voor de pauze (om 14.40 uur) ligt de nadruk iets meer op de theoretische context van persvrijheid, na de pauze staan kennis en ervaring van China-journalisten meer centraal (zie hiervoor het programma).
Dagvoorzitter: Frénk van der Linden (NPS, Nieuwe Revu, NRC Handelsblad)
Opening: Eduard Nazarski (Directeur Amnesty Nederland)
Deelnemers: Mak Yin-Ting (Chinese journaliste sinds begin jaren 80, voormalig voorzitter van de Hong Kong Journalists Association), Erwin Tuil (China correspondent Elsevier en GPD), Floris-Jan van Luyn (filmmaker),Thomas Bruning (Algemeen Secretaris NVJ), Ardi Bouwers (sinoloog en adjunct hoofdredacteur Wereldomroep) en Jurryt van de Vooren (sporthistoricus/columnist). Online bijdragen: Jens Damm (Freie Universität Berlin) en Xiao Qiang (Berkeley University.)
Plaats: Amnesty Nederland, Keizersgracht 177, Amsterdam Martin Ennalszaal route
Diezelfde avond vindt in De Balie de Sander Thoeneslezing plaats, georganiseerd door de NVJ en Vrij Nederland, die dit jaar uitgesproken wordt door Garrie van Pinxteren en eveneens in het teken van China staat. Zie voor meer info ook www.Villamedia.nl De Balie, Kleine-Gartmanplantsoen 10, 1017 RR Amsterdam.
Toegang gratis; gelieve te reserveren bij de kassa 020 - 5535100




