Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarMet IJsland in WK-voorronde, gaat Oranje naar de finale
Door Jurriaan van Wessem 25-11-2007Het Nederlands voetbalelftal heeft gunstig geloot voor de voorronde van het WK voetbal van 2010 dat in Zuid Afrika wordt gehouden. In Durban werd Oranje gekoppeld aan Schotland, Noorwegen, IJsland en Macedonië als tegenstanders. Van Basten heeft blijkbaar het geluk aan zijn zijde want voor de tweede keer loot hij een voorrondegroep met tegenstanders die zich niet in de meest recente voorronde hebben geplaatst voor het eindtoernooi.
Het shirt van de Tartan Army.
De Schotten lijken op papier de zwaarste tegenstander want ze verdienden zeker een reis naar Euro-2008, maar kwamen in de groep met de finalisten van het laatste WK net te kort. Toch won de Tartan Army wel twee keer van Frankrijk, maar even zo vaak verloor het van Italie. Een gunstige bijkomstigheid is dat Nederland Schotland in 2003 nog met een daverende 6-0 aftroefde in de jacht op een plaats voor Euro-2004.
Die barrageduels zijn de enige ontmoetingen tussen beide landen geweest in een voorronde. De laatste keer dat Schotland zich voor een WK plaatste was overigens in 1998. Op eindtoernooien troffen Nederland en Schotland elkaar wel een paar keer, met wisselend succes. Op het WK van 1978 (3-2-verlies in Cordoba) en op het EK van 1992 (1-0-overwinning in Goteborg) en EK-96 (0-0 in Birmingham).
Noorwegen is ook een bekende tegenstander voor Oranje. In 1972 begon het avontuur dat zou eindigen met een finale in München voor Nederland met een 9-0-zege in De Kuip op de Noren. Natuurlijk zijn de tijden veranderd en had Oranje het op weg naar het WK-94 best lastig met deze Scandinavische ploeg maar wanneer beide landen in dezelfde voorrondegroep zaten, trokken onze jongens telkens aan het langste eind, zoals voor WK van 19 74, WK van 1994 en EK van 1996.
Uit bijgeloof is de aanwezigheid van IJsland in deze groep wel aantrekkelijk. Telkens wanneer Nederland met IJsland om een plaats op een WK streed, haalde Oranje altijd de finale.
Op weg naar het WK van 1974 werd er twee keer gewonnen (5-0 en 8-1) en op weg naar het WK van 1978 werd er weer twee keer gewonnen (1-0 en 4-1). Op weg naar het EK van 1984 ging het mis omdat de ploeg van Rijvers de voorronde begon met een pijnlijke 1-1 in Reykjavik. In de return (3-0) maakte Van Basten zijn debuut als international, in Groningen.
Opvallend genoeg is Macedonie, de op papier zwakste ploeg in deze groep, het enige land waar Oranje nog nooit van heeft gewonnen. In de voorronde voor het vorige WK werd er tegen dit Balkanland twee keer gelijk gespeeld: 2-2 en 0-0. Dus heeft Van Basten waarschijnlijk gelijk dat er geen zwakke landen meer bestaan, maar ook hij zal met deze trekking niet ontevreden zijn. Vooral omdat de groep van Oranje in tegenstelling tot alle andere groep uit slechts vijf ploegen bestaat.




.jpg)


geplaatst op: 27-11-2007 15:55:05u. | e-mail
geplaatst op: 27-11-2007 6:50:54u. | e-mail
geplaatst op: 26-11-2007 16:13:49u.