Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarNederlands voetbal krijgt Hall of Fame
Door Jurryt van de Vooren 26-11-2007In het Voetbalmuseum in Middelburg wordt een Hall of Fame gebouwd ter ere van de grootste Nederlandse voetballers. Dat zegt initiatiefnemer Matty Verkamman in De Pers. Dit museum moet in 2009 gereed zijn. Henk Spaan vindt het prachtig en Sportgeschiedenis.nl ook. Naast een Wall of Fame van Olympisch kampioenen krijgen we dan eindelijk ook een Hall of Fame.

Het Nederlands Elftal in 1937. ANP Fotoarchief
Het is nog niet duidelijk hoe de verkiezing van voetballers tot stand zal komen, aldus Verkamman in De Pers: “Zo ver zijn we nog niet, maar we hebben al het idee om een jury van oud-internationals in te stellen.”
Herman Vuijsje
Bij de Wall of Fame in het Olympisch Stadion is het heel simpel: een Nederlandse sporter met olympisch goud wordt vanzelf met naam en al in de muren gebeiteld – of die het nu wil of niet. Socioloog en schrijver Herman Vuijsje schijnt dat alleen niet te weten, als we De Pers lezen. Hij zegt namelijk: “Het is wachten op een Hall of Fame waar behalve onze voetballers ook sporthelden als Richard Krajicek en Leontien van Moorsel een plaatsje krijgen.”
Van Moorsel is sinds 2000 onderdeel van de Wall of Fame, omdat ze toen drie gouden olympische medailles won. En vier jaar later hakten we haar naam opnieuw in de olympische muren van Amsterdam. Als Krajicek hetzelfde had gepresteerd, had hij daar ook gestaan. Hij is overigens wel als icoon van de tennissport te bewonderen in de Olympic Experience en dat is ook niet niks.

Sinds 2000 in de Wall of Fame. ANP Fotoarchief
Henk Spaan
Spaan is dol op grootschalige heldenverering in de sport. “Ik ben een groot voorstander van een Hall of Fame in Nederland. Ik heb het idee daarvoor wel eens aangedragen bij de NOS, maar die had geen belangstelling. Maar blijkbaar interesseert het ze niet.”
Gelukkig is Spaan beter dan Vuijsje een kind aan huis in het Olympisch Stadion. En daarom is Spaan een held. We gaan alleen zijn naam niet in de olympische muren hakken, maar voor de rest mag hij komen wanneer hij wil.

Alletwee van harte welkom in het Olympisch Stadion, maar wel eerst olympisch goud winnen als ze in de Wall of Fame willen





Lenstra
geplaatst op: 2-12-2007 16:25:42u.
Er zijn voorzover mij bekend in de USA dan ook nooit schandalen rondom de diverse Halls of Fame geweest.
Of zoiets in Middelburg mogelijk is, moet worden afgewacht. In ieder geval zal de keuzecommissie strenge grondregels moeten hanteren en sterk in zijn/haar schoenen moeten staan. De druk op en de pogingen tot beïnvloeding van hun keuze zal/zullen ongetwijfeld groot zijn.
geplaatst op: 28-11-2007 20:29:35u. | e-mail
geplaatst op: 28-11-2007 19:01:59u. | website
Een teamsporter is in zijn/haar prestatie altijd mede-afhankelijk van teamgenoten, en die heb je niet voor het uitkiezen.
Extreem voorbeeld: George Best zal in een puntenklassement fors achterblijven bij David Beckham, omdat hij met Noord Ierland nooit potten heeft gebroken. Maar hij is - zeker in de beleving van de Engelsen - net zo'n grote voetballer.
geplaatst op: 28-11-2007 15:42:12u. | e-mail
Die ruzies zul je altijd houden vrees ik.
Waarom is er niet een soort van puntenklassement net als bij die (ik nooit snap) lijsten van de FiFa enzo iets? Tennis?
Waarbij natuurlijk ieder naar zijn positie wordt beoordeeld, en niet naar de hoeveelheid doelpunten (Willy!!) Of is zoiets niet te doen, voor te stelle? En dan niet met stemmen ofzo.
geplaatst op: 28-11-2007 14:51:22u.
Maar laten we ook denken aan de grote voetballers uit de tijd van onze vaders en daarvoor.
Waar het denk ik om gaat, is dat je je emotionele beleving niet al te sterk laat doorklinken. Want daarmee krijg je toch alleen maar ruzies tussen Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven. En daarmee geef je toch alleen maar de voorkeur aan voetballers uit je eigen tijd en niet aan die van vroeger.
Volgens mij moet je als eerste eis voor een Hall of Fame stellen, dat een voetballer al twintig jaar niet meer actief is geweest. Dan zijn de meeste emoties verdwenen, en kun je zuiverder oordelen.
Tweede eis lijkt mij. dat de PR-vaardigheid van de voetballer niet mag meetellen. Hans van Breukelen, een goede internationale keeper, lijkt door zijn vlotte tong groter dan hij werkelijk was.
Het omgekeerde: Rinus Israel, rond 1970 de beste libero ter wereld en (een van) de beste centrale verdediger(s) die Nederland ooit heeft gehad, was niet goed in PR - en is daardoor altijd lichtelijk ondergewaardeerd.
geplaatst op: 28-11-2007 10:04:47u. | e-mail
Jan Wouters? (de schat)
geplaatst op: 28-11-2007 9:25:26u. | website
geplaatst op: 27-11-2007 14:27:31u. | e-mail
geplaatst op: 27-11-2007 13:47:00u.
geplaatst op: 27-11-2007 11:43:55u. | e-mail
geplaatst op: 27-11-2007 8:46:00u.