Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (457)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (116)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Pierre de Coubertin's Mythe van de Tsaar



De sneeuwwedstrijd VVV - Ajax van 1987

28-12-2007

In februari 1987 verloor Ajax in Venlo van VVV tijdens de zogenaamde sneeuwwedstrijd. Tien maanden daarna verloren de Amsterdammers nogmaals van die club. Komende zondag staat de wedstrijd op het programma en bij deze plaatsen wij een waarschuwing. Dit artikel is overgenomen uit De Ajacied.

Door Hans Janssen

Het is weinig clubs gegeven om in één kalenderjaar tweemaal in competitieverband van Ajax te winnen. In 1987 was VVV één van de clubs, die dat lukte. Ongetwijfeld droomt heel Venlo nu van een herhaling van het (dubbele) sprookje van 1987, twintig jaar geleden dus.

VVV in het seizoen 1987/1988. Bovenste rij v.l.n.r.: Patrick van der Hoeven, Frans Verbeek, Edwin van Berge Henegouwen, Jos Rutten, Remy Reynierse, Raymond Libregts, Rene Eyer. Middelste rij v.l.n.r.: ass.trainer Nico Neele, Frank Berghuis, Chris Burhenne, John Lammers, Bert Berhagen, Jos Luhukay en verzorger Ton van Veggel. Onderste rij v.l.n.r.: Robert Janssen, John Roux, Stan Valckx, trainer Jan Reker, manager Wiel Teeuwen, Gerrie van Rosmalen, Rick Laurs en Frans Nijssen. Foto's ANP Fotoarchief

De wedstrijd van de eeuw. Als zodanig kwam het eerste duel van het tweeluik uit de bus bij een verkiezing van dagblad De Limburger in 2003 toen VVV zijn honderdjarig bestaan vierde. Of deze uitslag recht doet aan de clubhistorie valt te betwijfelen, maar het was hoe dan ook een ontmoeting om niet, sterker: nooit te vergeten. Zeker als je fan van de Venlose ploeg bent.

Het resultaat op zich was al uniek, want VVV’s laatste thuiszege op Ajax dateerde van januari 1961 (2-0, in het toenmalige stadion De Kraal). Bovendien werd het die 16e februari 1987 liefst 3-0 en waren de omstandigheden waaronder het duel in stadion De Koel werd gespeeld eveneens onvergetelijk. Het sneeuwde onophoudelijk. Kijk maar:

 

Cruijff

“Je zag gelijk aan de gezichten van de spelers van Ajax dat ze baalden van het slechte weer”, vertelt Edwin van Berge Henegouwen. Hij was toen laatste man bij VVV. “Ajax heeft nog geprobeerd om scheidsrechter Ignace van Swieten over te halen om de wedstrijd af te gelasten, maar daar wilde hij terecht niet van weten. Het veld was gewoon bespeelbaar.”

Bovendien had de Amsterdamse ploeg, die voor het tweede jaar op rij onder leiding stond van technisch directeur Johan Cruijff, aanvankelijk helemaal geen moeite met de speelcondities. Nadat ze hardnekkig had verzuimd om enkele van de vele kansen te benutten, trad een aloude voetbalwet in werking. Met andere woorden: VVV scoorde wel, tweemaal zelfs en De Koel, dat nog steeds zo sfeervolle en laaggelegen stadionnetje, barstte vrijwel uit zijn voegen. Ajax, het grote Ajax van Cruijff, dat bovendien op weg was geschiedenis te schrijven in Europa, werd op de knieën gebracht.

Het werd uiteindelijk dus 3-0. De doelpunten kwamen op naam van Stan Valckx, tegenwoordig manager voetbalzaken bij PSV, Jos Luhukay, die nu trainer is van het Duitse Borussia Mönchengladbach, en de huidige KNVB-trainer Remy Reynierse. Van Berge Henegouwen, directeur van een autobedrijf in Eindhoven:

“Wij hadden op voorhand niets te verliezen en ik moet toegeven dat we aanvankelijk met kunst en vliegwerk overeind zijn gebleven. Toen we eenmaal, tegen de verhouding in, op voorsprong waren gekomen, wist ik dat we niet meer konden verliezen. Na afloop heerste er uiteraard een gigantische hoerastemming en hebben we erg lang doorgefeest. We hadden in die tijd overigens een goede ploeg, die het de topclubs heel moeilijk kon maken. Ook Feyenoord heeft bij ons klop gekregen. Voor dit soort duels hoefde trainer Jan Reker ons niet te motiveren, anderzijds denk ik dat we ook werden onderschat.”

Johan Cruijff in 1987

Vliegende keep

Stanley Menzo was dat seizoen bij Ajax voor het eerst vaste doelman. In een rol als een soort van vliegende keep. “Ik had twee belangrijke taken: het bespelen van de ruimte achter de verdediging én ik was de eerste man om aanvallen op te zetten. Bij mij begon in principe de opbouw, zo werd van mij verlangd dat ik steeds zo snel mogelijk het spel zou hervatten”, vertelt de huidige trainer van eerstedivisieclub Volendam.

Over de wedstrijd tegen VVV kan Menzo ons weinig vertellen: “Ik kan me nog voor de geest halen dat we ooit in Venlo hebben verloren, in de sneeuw. Verder kan ik me er slechts weinig van herinneren. Nee, niet, omdat ik het verdrongen heb.

Ik weet bijvoorbeeld nog goed wie er toen bij de tegenstander speelden, zoals die kleine middenvelder, Luhukay, keeper John Roox, spits John Lammers en Reynierse, de architect van het team. Het is natuurlijk nooit leuk om te verliezen, maar ik kan me niet voorstellen dat Cruijff er toen al te veel woorden aan vuil heeft gemaakt.

In het buitenland baarden we in die periode juist opzien met onze vrij jonge ploeg en onze exceptionele, erg offensieve speelstijl. De tegenstanders hadden er veel moeite mee en uiteindelijk heeft dat concept ons de Europacup voor bekerwinnaars opgeleverd. Nederlandse clubs wisten er beter mee om te gaan en tegenstanders als VVV maakten het ons bij traditie al lastig. Ik vind overigens nog steeds dat dat stadion iets aparts heeft, zoals die hoge trap die je moet afdalen om op het veld te kunnen komen."

Stanley Menzo in het seizoen 1986 - 1987 

In het volgende deel het verhaal over de tweede nederlaag in Venlo dat jaar. Dat staat hier.

 

 

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

beer: ik vond het wel een mooie bril
geplaatst op: 29-6-2008 17:01:28u.
Maarten vd Aa: Dat waren nog eens tijden in Venlo. Heerlijke sfeer in de Koel. Een van die andere topppers van VVV uit die tijd was Bert Verhagen. Overgenomen van PSV, later o.a. naar Roda JC en de Eagles geloof ik. Runt tegenwoordig een horecazaak ergens op de Antillen. Die andere zege op Ajax dat jaar was ook al zo geweldig. Binnen 18 miniten stond het in de Koel 3-0 voor VVV. Ik geloof dat Bergkamp toen nog bij Ajax speelde. Ongeveer 5 minuten voor tijd maakte hij? de 3-1. memorabel! De Koel blijft een van de mooiste stadions in Nederland
geplaatst op: 14-2-2008 14:37:54u. | e-mail
Jurryt van de Vooren: Wat een gave site, van die Venlonaren!
geplaatst op: 28-12-2007 19:08:16u. | website
Venlonaren.nl: Beelden van deze wedstrijd zijn te vinden op www.venlonaren.nl
geplaatst op: 28-12-2007 18:39:54u. | website
Dirk: Reinierse was een verhaal apart. Het zou tegenwoordig niet meer kunnen dat een speler die zo bepalend is voor een team in de rust doodleuk zijn bril opzet om hem bij het begin van de tweede helft weer af te zetten.
geplaatst op: 28-12-2007 15:41:28u.


Sportus.nl
Headliner.nl