Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarOlympische Spelen beginnen acht seconden te vroeg
Door Jurryt van de Vooren 19-1-2008Lachen met liberalen! De Amsterdamse VVD wil dat de komende Zomerspelen acht seconden later beginnen. In dat geval brengen deze Spelen het maximale geluk aan de wereld. Ook gaan op die manier de Olympische Spelen van 2028 naar Amsterdam.

ANP Fotoarchief
Dit persbericht gaan we niet samenvatten, maar in zijn totaliteit plaatsen. We beginnen meteen:
[Begin lachen met liberalen-moment]
Het jaar 2008 is nog maar net begonnen of wethouder Gehrels van Sport kijkt al uit naar de mogelijkheid om (olympische?) stadions in het IJmeer te bouwen, tot ontsteltenis van haar collega Maarten van Poelgeest. Meer zekerheid wat betreft een olympisch jaar voor Amsterdam in 2028 biedt wellicht de interpretatie van de startdatum van de Olympische Spelen dit jaar in Beijing door VVD-duoraadslid Yuen Keong Ng.
Als start voor de Olympische Spelen dit jaar is een ogenschijnlijk mooie datum uitgekozen: 8 augustus 2008 om 8 minuten over 8 's avonds ofwel 08-08-08 08:08 PM. De reden daarvoor is dat het getal 8 in de Chinese numerologie geassocieerd wordt met geluk, rijkdom en welvaart.
Per slot van rekening betekent:
1 keer 8 = 8 = 1 keer geluk,
2 keer 8 = 88= dubbel geluk
3 keer 8 = 888 = je leven lang geluk
4 keer 8 = 8888= overal op de wereld geluk
Gevaar!
Dus hoe meer achten, des te meer geluk. Er is echter één belangrijke uitzondering op deze regel en laat dit nu juist 88888 zijn: deze combinatie staat voor geen enkele vorm van geluk of welvaart! De meest recente verwijzing naar het minder gelukkige gebruik van deze combinatie staat op naam van Nick Leeson, die in juli 1992 vijf maal het cijfer acht als rekeningnummer gebruikte om geheime, illegale financiële transacties door te voeren. De trotse en oudste Britse handelsbank in het verre Oosten, de Barings Bank, is drie jaar later als gevolg hiervan failliet gegaan en tegenwoordig onderdeel van de ING bank.
Wat nu? Zal China met deze dreigende rampspoed er een 8 afhalen of bijdoen?
Scenario 1: 8 minuten eerder beginnen zou symbolisch betekenen dat China met 4 keer 8 de hele wereld succes en winst toewenst. Dit scenario zal programmatechnisch minder gemakkelijk te implementeren zijn dan
Scenario 2: 8 seconden later beginnen. Welke betekenis zou men aan de onderstaande combinatie kunnen geven?
Het goede nieuws is dat bovenstaande getallenparen een goede combinatie vormen die indirect verwijst naar 6 harmonieuze verbindingen die onderverdeeld worden in 2 paren van 3 achten. Stappen we over naar het Chinese schrift dan krijgen we
Om balans te verkrijgen tussen hemel en aarde (Yin en Yang) en ervoor te zorgen dat het geluk ook vanuit de hemel op de aarde neerdaalt, draaien we de bovenste 3 Chinese achten om:
Wat we nu zien is een harmonieuze verbinding tussen hemel en aarde, omdat de toppen elkaar raken. Het Chinese schrift laat zich net zo gemakkelijk van links naar rechts, van rechts naar links of zelfs van boven naar beneden lezen. De vergelijking van het bovenstaande met de drie Amsterdamse Andreaskruizen is snel gelegd. Conclusie: 8 seconden later starten in Beijing zou een verwijzing naar Olympisch Amsterdam inhouden.
Volgende vraag: Wordt hier nu naar 1928, 2028 of beide jaartallen verwezen?
Volgens een Chinese traditie verwijs je goed als iets betrekking heeft op een gebeurtenis of evenement in het verleden en de toekomst. Natuurlijk moet er een betekenisvolle tijdsduur tussen deze evenementen zitten. Chinezen gebruiken vaak een bekende spreekwijze die iets zegt over “100 jaar goede harmonie”. Over het algemeen betreft het de wens van of voor echtparen om 100 jaar in goede harmonie te leven, maar het kan ook betekenen elkaar na 100 jaar in goede harmonie weer te ontmoeten. Dit betekent dus een dubbele verwijzing naar Olympisch Amsterdam 1928 en 2028!
Volgens het bovenstaande is voor een extra succesvol Olympisch Plan 2028 benodigd dat de Olympische Spelen 2008 te Beijing 8 seconden later beginnen. Wellicht kan de Amsterdamse wethouder Gehrels zich eens verdiepen in de Chinese numerologie!
[Einde lachen met liberalen-moment]




