Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarMedailleloos (2): beachvolleybal
Door Jeroen Heijmans 4-2-2008In het tweede deel van olympische sporten waarin Nederland nog nooit een medaille veroverde kijken we naar beachvolleybal. In tegenstelling tot basketbal heeft ons land in deze sport tenminste al vertegenwoordigers gehad.
Beachvolleybal werd in pas 1996 aan de olympische familie toegevoegd. De strandsport werd in de jaren '80 enorm populair in de Verenigde Staten en Brazilië, en die twee landen hebben tot dusver ook het olympisch beachvolleybal gedomineerd.
Nederland is bij alle drie de olympische beachvolleybaltoernooien vertegenwoordigd geweest, maar zonder al te veel succes. De beste prestatie werd in Atlanta neergezet door Lisette van de Ven en Debora Schoon-Kadijk. Officieel eindigden ze op een 13e plek, maar ze verloren allebei de gespeelde partijen. Michel Everaert en Sander Mulder behaalden hetzelfde resultaat.
.jpg)
Bijten de Nederlandse beachvolleyballers dit jaar voor het eerst niet in het zand?
In Sydney was Debora Schoon-Kadijk er wederom bij, ditmaal met haar zus Rebekka. Opnieuw gingen beide partijen verloren, beide keren met een nipte 17-15. Op de meeste recente Spelen was Rebekka de enige vertegenwoordiger van de Kadijk-familie, en ze speelde met Marrit Leenstra. Die was in Atlanta ook op de Spelen geweest, maar toen als speelster bij het "gewone" volleybalteam, dat destijds een vijfde plek veroverde. Opnieuw waren de resultaten bedroevend: alle drie de poule-wedstrijden werden verloren.
Ook in Beijing zal Nederland normaalgesproken vertegenwoordigd zijn. Het NOC-NSF heeft al vier koppels genomineerd, drie bij de heren: Reinder Nummerdor/Richard Schuil, Emiel Boersma/Bram Ronnes en Gijs Ronnes/Jochem de Gruijter. Met een plek bij de beste 12 op een World Tour-evenement kunnen ploegen zich plaatsen (mits ze voldoende hoog op de ranglijst blijven), maar uiteindelijk kunnen slechts twee teams naar China afreizen. Bij de vrouwen wordt de Kadijk-traditie mogelijk hooggehouden, want Rebekka Kadijk en Merel Mooren zijn al genomineerd. Wordt er in Beijing wel een medaille gewonnen? Schuil en Nummerdor, beiden olympiërs in het binnen-volleybal, lijken de beste kanshebbers. Momenteel staan ze 4e op de geschoonde olympische plaatsingslijst, en ze wonnen vorig jaar een internationaal toernooi in Bahrein.
Nog 187 dagen tot Beijing 2008 (gisteren).




