Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (457)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (116)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarMedailleloos (4): honkbal & softbal
Door Jeroen Heijmans 5-2-2008De vierde en vijfde sport waarin Nederland nog nooit een olympische medaille veroverde zijn honkbal en softbal.
Honkbal en softbal zijn olympiosch gezien pas jonge sporten. Honkbal kwam in 1992 op het olympisch programma, hoewel het zes keer als demonstratiesport op de agenda had gestaan. Nederland was drie van de vier keer dat de sport werd gehouden aanwezig op de Spelen. Geen enkele keer werd de halve finale ronde gehaald, en er was dan ook geen kans op een medaille. In 2000 was Nederland nog het succesvolst, al was het alleen maar vanwege de spectaculaire zege op Cuba, de eerste olympische nederlaag ooit voor die ploeg. Middels de Europese titel van vorig jaar is de ploeg in ieder geval dit jaar ook weer bij. In Beijing is Nederland outsider voor een plak, gezien de prestaties op de afgelopen wereldkampioenschappen. Zowel in 2005 (in eigen land) als in 2007 eindigde de Nederlandse ploeg van Robert Eenhoorn als vierde.

Softbal is een nog nieuwere olympische sport, en stond in 1996 voor het eerst op de agenda. Waar Cuba bij de heren honkballers domineert, heersen de Verenigde Staten bij de vrouwen: alledrie de titels gingen naar de V.S. Nederland mocht bij het debuut van de sport ook meedoen, maar won slechts één wedstrijd en eindigde als zevende van acht ploegen. Dankzij een verrassende zege op Italië - evenals in het honkbal de aartsrivaal van Oranje - werd kwalificatie voor Beijing afgedwongen. Nederland is de enige ploeg op de Spelen die niet bij de eerste acht eindigde van het laatste WK (2006), en treft dus zeven op papier sterkere ploegen in China: Australië, Canada, China, Japan, Taiwan, Venezuela en de VS.
Als de Nederlandse honk- en softballers nog een olympische medaille willen winnen, kan Beijing wel eens de laatste kans zijn. Voor 2012 zijn beide sporten namelijk van het programma gehaald, en het is maar de vraag of ze daar ooit nog op terugkomen.
Nog 185 dagen tot Beijing 2008.




