Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarOlympisch Golf (3)
Door Jeroen Heijmans 6-3-2008George Lyon wilde in 1908 zijn olympische golftitel graag verdedigen, ondanks het feit dat hij al bijna 50 was. In Londen aangekomen kreeg hij inderdaad een gouden medaille aangeboden, maar hij weigerde die. Waarom?
Natuurlijk kon een golftoernooi niet ontbreken op het olympische programma van de Spelen van 1908, die in Groot-Britannië werden gehouden - tenslotte het geboorteland van de sport, die er bovendien zeer populair was (en is). De organisatie van de Londense Spelen stelde dan ook een ambitieus plan op voor de golfwedstrijden. Er zou een individuele wedstrijd komen, waar elk land maximaal 20 golfers naar kon afvaardigen, en een landenwedstrijd met teams van 6 spelers (waarvan de score van vier zou tellen voor het resultaat). De wedstrijd zou gespeeld worden over 108 holes, dus 6 rondes van 18 holes. Het geheel zou plaatsvinden op maar liefst drie golfbanen in de plaatsjes Sandwich en Deal, beiden gelegen in Kent, net boven Dover.
De plannen waren echter niet al te goed doordacht. De wedstrijden waren gepland in juni, kort na drie belangrijke evenementen op de Britse golfkalender. Dit gecombineerd met een uitputtend programma op drie zware banen maakte dat veel Britse spelers niet al te blij waren met de plannen. Deze waren ook nog eens door het Brits Olympisch Comité opgesteld, zonder medewerking van de Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews, die in het Verenigd Koninkrijk gold als de autoriteit voor die sport. Toen die besloot zich tegen de olympische golfwedstrijden te keren haakten alle Britse spelers af, en werd het onderdeel van het programma gehaald.
Door de onzekerheid over de wedstrijden waren er al nauwelijks inschrijvingen binnengekomen, alleen de regerend kampioen had zich gemeld. Lyon had nog voor bekend werd dat de golfwedstrijden niet doorgingen de boot genomen naar Groot-Brittannië, om daar tot de ontdekking te komen dat hij voor niets was gekomen. De Britse organisatie bood hem, als enige ingeschrevene, een gouden medaille aan, maar Lyon weigerde die - zo wilde hij geen prijzen winnen.
Na dit falen is golf nooit meer op de olympische agenda verschenen, en ook de komende vier jaar zal dat niet gebeuren. In 2002 besloot het IOC alleen nog nieuwe sporten toe te voegen als er andere van de agenda zouden verdwijnen. Toen in 2005 bekend werd dat honkbal en softbal in 2012 niet op de agenda zouden staan dacht golf een kans te hebben om na meer dan een eeuw weer olympisch te worden, maar tijdens de stemming van het IOC kreeg de sport niet de vereiste 2/3 van de stemmen om de olympische status te krijgen. Wie weet krijgt golf een nieuwe kans in 2016?
Nog 155 dagen tot Beijing 2008.




