Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarOranje-huldiging 1988 opnieuw op tv
Door Jurryt van de Vooren 15-4-2008Het tv-verslag in 1988 van de huldiging van Oranje na het winnen van de Europese voetbaltitel wordt op zaterdag 10 mei integraal uitgezonden door /Geschiedenis TV. Een dag later begint Andere Tijden Sport met een terugblik op diezelfde huldiging - uitzendschema hier. Twintig jaar later blijkt dat Nederland is ontsnapt aan een ramp.

Op zondag 11 mei begint Andere Tijden Sport, het historische tv-programma over de Nederlandse sport. De eerste maand gaan de vier uitzendingen allemaal over Nederland op het EK Voetbal. De eerste aflevering is een terugblik op de huldiging van Oranje.
Het is een verhaal over de herrijzenis van Nederland, over het grootste volksfeest sinds de Bevrijding. De makers Marcel Goedhart en Casper Brasser gingen op zoek naar de bewoners van de zinkende woonboot, de mensen op de bruggen over de snelweg en naar uniek videomateriaal.
Als ooggetuigen spreken stewardessen, ME’ers, half verzopen fans, een bezorgde burgemeester Van Thijn, radioverslaggever Jack van Gelder, een toen tienjarige fan, de chauffeur van de spelersbus en vele, vele anderen. Uit deze reconstructie blijkt dat de schade aan de woonboten die dag is meegevallen en dat Ruud Gullit er voor heeft gezorgd dat er die dag geen ernstige ongelukken zijn gebeurd.
Maker Marcel Goedhart zegt hierover op Spreekbuis.nl: "Het was die dag een gekkenhuis en daar was de politie totaal niet op voorbereid. Het begon al met de bus waar mensen voorsprongen en die via een helikopter te horen kreeg waar hij heen moest om mensen te ontlopen. Tijdens de intocht is het een wonder dat er niemand verdronken is en de huldiging op het Museumplein werd noodgedwongen heel kort gehouden omdat er anders mensen doodgedrukt hadden kunnen worden."
De uitzending bij /Geschiedenis TV is precies dezelfde als twintig jaar geleden. Hierin is dus niet geknipt en zien we alles: van de hoogtepunten tot de blunders van de commentatoren.
Zaterdag 10 mei: De huldiging bij het Historisch Themakanaal
Zondag 11 mei: De huldiging bij Andere Tijden Sport




