Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Het laatste kampioenschap van Tinus Osendarp
Door Jurryt van de Vooren 5-7-2008In het Olympisch Stadion zijn dit weekend de Nederlandse Kampioenschappen Atletiek. Ook in 1944 werd dit evenement hier gehouden met onder meer Fanny Blankers-Koen, Tinus Osendarp en Wim Slijkhuis op het laatste kampioenschap in oorlogstijd. De beelden staan hier. In samenwerking met Sport & Strategie.
Tinus Osendarp zelf (rechts) tijdens de medailleceremonie voor de 100 meter op de Olympische Spelen van 1936. Jesse Owens staat achter hem, want hij won die race
Op de NK van 2008 zijn er nog atleten, die zich moeten plaatsen voor de Olympische Spelen in Beijing. In 1944 was dit door de oorlog niet het geval, maar veel Nederlandse atleten behoorden wel degelijk tot de wereldtop.
Tinus Osendarp bijvoorbeeld had twee bronzen medailles gewonnen op de Spelen van 1936 en stond bekend als de snelste blanke ter wereld. Vanwege zijn gedrag in de oorlog zou hij echter worden veroordeeld. Het NK van 1944 was in feite het slot van zijn loopbaan, want niet veel later zat hij in de beklaagdenbank.
Zijn carrière was tijdens het NK van 1944 dus bijna voorbij, maar die van Fanny Blankers-Koen en Wim Slijkhuis zouden zich na de oorlog juist spectaculair ontwikkelen. Blankers-Koen werd met vier keer goud de koningin van de Spelen van 1948, alwaar ook Slijkhuis het buitengewoon goed deed met twee bronzen plakken. Ook op andere internationale evenementen trokken deze twee vaak de aandacht met hun prestaties.
.jpg)
Wim Slijkhuis zelf, in 1940. ANP Fotoarchief
Van de atleten die op 5 en 6 juli in actie komen, moeten we nog zien hoe het afloopt met hun olympische ambities - iets om in het jaar 2072 eens rustig te analyseren.
Nog 34 dagen tot Beijing





Aan de muur gewoon aan 2 spijkertjes bevestigd, zo voor het grijpen. Ben benieuwd of die na dit weekend er nog zullen hangen ...
geplaatst op: 5-7-2008 17:46:23u. | website