Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



Nieuwe olympische medaillewinnaar uit 1904 "ontdekt"

Door Jeroen Heijmans 10-7-2008

Zo'n 104 jaar na de Olympische Spelen is er een medaillewinnaar herontdekt. Deze vinding werd deze week gepubliceerd op een nieuwe site met alle Olympische uitslagen.

De nieuwe medaillewinnaar betreft de bokswedstrijden van 1904. In St. Louis werd het eerste olympische bokstoernooi georganiseerd. De wedstrijden waren niet al te best bezet, en er waren ook alleen Amerikaanse boksers aanwezig. Zoals je in alle Olympische statistiek-boeken kunt lezen werd het zilver in de lichtgewichtklasse gewonnen door Jack Eagan (soms Egan genaamd). Hij verloor in de finale op beslissing van Harry Spanger, landgenoot Russel Van Horn werd derde.

 

Jack E(a)gan, die twee olympische medailles verloor door onder een valse naam te vechten. Foto: Wikipedia.

Een jaar na de wedstrijden werd ontdekt dat Eagan niet onder zijn eigen naam had gebokst, maar een pseudonym had gebruikt. In werkelijkheid heette Eagan Frank Floyd. Het gebruik van een andere naam was destijds niet ongebruikelijk: met name in de hogere kringen stond sport niet altijd in hoog aanzien, en sommigen wilden hun naam niet met sport associëren, maar wel zelf sporten. Maar volgens de regels van de AAU, een grote sportbond in de V.S., was het niet toegestaan een andere naam te gebruiken. Op het congres van de AAU in november 1905 werd dan ook besloten dat Eagan met terugwerkende kracht moest worden gediskwalificeerd van alle AAU-toernooien - waaronder de Spelen - en zijn prijzen moest hij inleveren. Ook de Atlantic Association, die het lidmaatschap van Floyd had onder een valse naam had goedgekeurd, werd geschorst.

Voor zover bekend is deze diskwalificatie sinds 1905 nooit meer gepubliceerd, tot hij eerder dit jaar weer werd ontdekt in Amerikaanse kranten uit die tijd. 104 jaar na de Spelen is er daarom nu een nieuwe medaillewinnaar bekend: Peter Sturholdt, die van de vierde plek naar het "brons" (echte medailles werden destijds niet veregeven) promoveert. Opmerkelijk is dat Sturholdt in Missouri geen enkele partij wist te winnen. In de kwart-finale ging hij onderuit tegen Carroll Burton. Dat was een bekende bokser uit St. Louis, maar de man in de ring was niet de echte Burton. Net als Eagan had deze Bollinger een valse naam aangenomen. In dit geval werd dat meteen ontdekt, en Sturholdt mocht naar de halve finale, waar hij van Eagan verloor. Tenslotte moest hij ook nog zijn meerdere erkennen in Van Horn in de strijd om de derde plek.

Bovenstaande ontdekking is te vinden op de gisteren geopende Olympische sectie van sports-reference.com. Deze Amerikaanse site, al enkele jaren bekend om zijn uitgebreide statistieken op het vlak van Amerikaanse sporten, biedt nu voor het eerst een publieke site met daarop de volledige uitslagen van alle Olympische wedstrijden. Op korte termijn zullen ook de gedetailleerde uitslagen, tijden, punten, etc. op deze site verschijnen.

Nog 29 dagen tot Beijing 2008.

(Noot: de auteur is betrokken bij de in het artikel genoemde site.)

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.


Sportus.nl
Headliner.nl