Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



De erfenis van Bernard Hinault

Door Ronnie van den Bogaart 22-7-2008

In 1985 was Bernard Hinault de laatste Fransman die de Tour won. Al drieëntwintig jaar geleden dus. Waar blijft zijn opvolger?

Foto Guus de Jong

Kroonprinsen

Ach ja, de kroonprinsen van het Franse wielrennen… Het lijkt wel of Sylvain Chavanel en Thomas Voeckler in de Tour hun eigen motorrijder met cameraman tot hun beschikking hebben, zo merkte afgelopen week iemand op. Die cameraman brengt dan vooral keurig in beeld hoe de heren bergop de betere klimmers moeten laten gaan.

Sylvain Chavanel is een prima wielrenner, maar natuurlijk geen Tourwinnaar. Thomas Voeckler kwam in 2004 met wat geluk in de gele trui, en teert nog altijd op het kunstje dat hij toen leerde. Voeckler heeft er een specialiteit van gemaakt om voor het oog van de snorrende camera’s met een verbeten gezicht terug te keren in het peloton, nadat hij zich kort daarvoor (vermoedelijk) opzettelijk heeft laten lossen. ‘Titi’ is er in Frankrijk mateloos populair mee geworden.

Laurent Fignon en Jean-François Bernard


Toen Laurent Fignon in 1989 in zijn eigen Parijs acht tellen tekort kwam op Greg Lemond voor een derde Tourzege, was een andere Franse kroonprins in geen velden of wegen te bekennen. In 1987 mocht Jean-François Bernard, koosnaam ‘Jeff’, in de Tour met het rugnummer 1 starten. Hij vlamde eenmalig in de klimtijdrit op de Mont Ventoux en werd als derde in het eindklassement in Parijs gehuldigd. Later werd de playboy Bernard een luxe helper van Miguel Indurain.

Charly Mottet, Gilles Delion en Richard Virenque


Leeftijdgenoot Charly Mottet was de tegenpool van Bernard. De bescheiden Mottet, twee keer vierde in de Tour, was als renner een beetje te vergelijken met Erik Breukink. Een uitstekende tijdrijder en een behoorlijke klimmer, maar net te licht voor het grote werk. En niet onbelangrijk: waarschijnlijk in meerdere opzichten te fatsoenlijk om ooit de Tour te winnen.

Gilles Delion, ritwinnaar in de Tour van 1992 in Valkenburg, verscheen in de koers met een koffer vol homeopathische producten. Hij verdween dan ook snel van het toneel in de periode dat Richard Virenque en Luc Leblanc met Festina successen vierden. Delion was misschien wel minstens zo talentvol als die twee. Hoe het verder ging met Virenque, de beoogde Tourwinnaar van 1998, is waarschijnlijk wel bekend.

Completere renners


Een veel completere renner dan Virenque was Laurent Jalabert. Na een vierde plaats in de Tour van 1995 (en een overwinning in de Vuelta) werd gedacht dat ‘Jaja’ de Tour kon winnen, maar als klimmer bleek Jalabert toch te beperkt. Dat laatste geldt ook voor Christophe Moreau, die in 1999 ook al vierde werd in de Tour. Twee jaar later won de geblondeerde Fransman de proloog. De immer blinkende Moreau leerde op het erepodium zijn latere vrouw kennen. Zij was degene die hem de gele trui omhing.

Fransen gebruiken geen doping


Sinds de ‘Festina Tour’ van 1998 wordt er wel gesproken van het wielrennen ‘à deux vitesses’. In Frankrijk bedoelt men daarmee dat alle renners doping gebruiken behalve de Fransen. De inmiddels drieëndertigjarige klimmer David Moncoutié staat in ieder geval bekend als een zeer ‘schone’ renner. Maar ook Moncoutié werd niet de opvolger van Bernard Hinault.

Voorlopig moeten de Fransen het doen met een incidentele ritzege en af en toe een gele trui. Sandy Casar was na de Pyreneeën als zesentwintigste de hoogst geplaatste Fransman in de Tour van 2008. Vorig jaar won Casar in Angoulême een etappe na een spectaculaire val eerder die dag over ‘Onzen Blakkie’, die nietsvermoedend de weg overstak:

 

Zo werd het toch nog een beetje een heroïsche overwinning.

De nieuwe Franse hoop

Rémy di Gregorio, zo heet de nieuwe Franse hoop. Maar er is nóg een lichtpuntje: de amper eenentwintig jarige Pierre Rolland, die nog niet meerijdt in de Tour. Dit voorjaar klopte Rolland in Parijs - Nice in de lastige rit naar Saint-Etienne renners als Davide Rebellin, Roman Kreuziger, Damiano Cunego en Robert Gesink in de sprint voor de derde plaats. Je zou denken dat de jeugdige renner daar heel tevreden mee was.

Maar nee, Pierre Rolland sloeg van frustratie zijn stuur zowat doormidden vanwege de gemiste kans. Hij had verdorie de etappe kunnen winnen als Kjell Carlström en Clément Lhotellerie (nog een Frans talent) niet voorop waren gebleven.

Aha, op Pierre Rolland zit dus een goeie kop! De vroeger licht ontvlambare Bernard Hinault zal het tafereel met plezier gade hebben geslagen. Hoe zit het met Rolland zijn benen?

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.


Sportus.nl
Headliner.nl