Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



De gelukkige voetbalfamilie

Door Simon Kuper 22-7-2008

Simon Kuper maakte een belrondje om eens uit te zoeken hoe het met de toekomst van het internationale topvoetbal is gesteld.

ANP Fotoarchief

Ik heb Karl-Heinz Rummenigge aan de telefoon vanuit München; hij heeft het over de ‘voetbalfamilie’. Rummenigge was ooit een grote Duitse voetballer en is nu voorzitter van de nieuwe European Club Association.

‘De ECA moet gekend worden in alle besluiten binnen de voetbalfamilie’, zegt Rummenigge, die ook voorzitter is van zijn oude club Bayern München. Er zijn heel wat irritaties geweest in het verleden. Dat is nu gelukkig voorbij.

Het is waar: de Europese voetbalfamilie maakt een redelijk harmonieuze indruk, al is er in elke familie natuurlijk wel wat. Rummenigge en die andere legende Michel Platini, president van de Europese voetbalorganisatie UEFA, willen wel ongeveer hetzelfde. Als we door de wilde krantenkoppen heen kijken over een anti-Engelse heksenjacht, beperkingen aan de hoeveelheid buitenlandse spelers of een ban op schulden, is het nu zichtbaar hoe de toekomst van het Europese voetbal er uit gaat zien.

Excentrieke oudoom

De gouden broeders Rummenigge en Platini staan aan het hoofd van de Europese voetbalfamilie. Sepp Blatter, president van de wereldwijde voetbalautoriteit FIFA, is de excentrieke oudoom. Blatter vertrouwt de rijke Engelse neefjes niet. Hij houdt van aandacht en verkondigt dus vreemde dingen: de clubs moeten minstens zes spelers uit hun eigen land opstellen, Engelse clubs winnen te vaak en als Manchester United Cristiano Ronaldo niet naar Real Madrid laat gaan is dat ‘slavernij’. Blatters uitspraken ergeren de broeders.

Ondertussen passen de broeders op het familiebedrijf. Rummenigge is de verantwoordelijke oudere broer, kort van stof en zakelijk. Platini is een beetje een romanticus. Hij is een warmer mens. Als hij praat, raakt hij je knie even aan. Platini deelt Blatters wantrouwen tegen Engelse clubs.

Maar Rummenigge bewondert de Engelsen en zorgt ervoor dat Platini en Blatter niets ten nadele van de Engelse clubs doen. Hij zegt: ‘De Engelse clubs hebben een geweldige prestatie geleverd de laatste jaren. Er is geen reden om ze zwart te maken.’

Op een bijeenkomst in januari zijn de meeste ‘irritaties’ wel opgelost. De G14 groep, bestaande uit de elite onder de Europese clubs, zag af van rechtszaken tegen familieleden.

Ook beloofden ze er niet vandoor te gaan en hun eigen Superleague op te richten. In ruil hiervoor zouden de clubs betaald krijgen als hun spelers meededen in een nationaal team en zouden ze geraadpleegd worden over belangrijke zaken. Zo verving de vriendelijke ECA de G14.

Als je Rummenigge vraagt wat de ECA nu wil, is het antwoord bijna altijd: geen veranderingen. Moeten de kleinere clubs niet meer van het Champions League tv-geld krijgen? ‘Dat denk ik niet. Als er in Engeland veel meer geld verdiend wordt dan in, bijvoorbeeld, België, moeten de Engelse clubs ook meer krijgen dan de Belgische. Aan de andere kant is 50 procent van het geld beschikbaar voor ‘solidariteit’. Ik zie ook geen reden om dat te veranderen.’

Is Rummenigge het met Blatter eens dat clubs zes spelers uit eigen land zouden moeten opstellen? ‘Om eerlijk te zijn denk ik dat die regel kansloos is.’ De Europese Commissie heeft Rummenigge verteld dat het illegaal zou zijn. ‘De FIFA kan ons niets doen. Maar alleen al het feit dat ze met zo’n idee kwamen zonder het met de bond van clubs te overleggen, was niet echt slim.’ En Blatter had zich ook niet moeten bemoeien met de zaak van Cristiano Ronaldo, snuift Rummenigge.

De klachten van Platini

Platini klaagt over de schulden van de Engelse clubs. Vorig seizoen bereikten Chelsea en Manchester de finale van de Champions League met een gezamenlijke schuld van 2 miljard euro. Maar Rummenigge haalt er zijn schouders over op: ‘Ik vind niet dat de Engelse clubs de Champions League gekocht hebben. Als Chelsea schulden heeft en een aandeelhouder als (multimiljardair) Abramovich, zie ik het probleem niet. Ik denk dat daar een gezonde regeling achter zit.’

Om kort te gaan: de rijke neefjes hebben onder Rummenigge niets te vrezen. Platini moet zijn romantische neigingen richten op de bescherming van de kinderen van de familie. Toen ik de Fransman vorige maand in Bern interviewde, besteedde hij het grootste deel van zijn tijd aan het berispen van de grote clubs omdat ze tieners uit het buitenland lieten komen. ‘Manchester moet geen 13-, 14-, of 15-jarige jongens van Ajax kopen’, zei hij. Maar later, als Manchester Ronaldo op zijn 23e wil kopen, Pele op zijn 25e en Johan Cruijff op zijn 26e, gaan ze hun gang maar.

Rummenigge heeft ervoor gezorgd dat Platini zijn vriendje Sarkozy heeft gevraagd om een wet te maken tegen transfers op jonge leeftijd. Maar zo’n wet zou nauwelijks iets veranderen; net als het ‘vrijwillige’ plafond in de salarissen, dat Rummenigge en Platini willen invoeren, waarbij de clubs dan zouden beloven niet meer dan ongeveer de helft van hun inkomsten aan salarissen uit te geven.

‘We hebben helemaal geen behoefte aan een revolutie, dat is onzin’, is het credo van Rummenigge. ‘Kijk maar naar Euro 2008, dat was toch een fantastisch feest. We moeten gewoon onze verantwoordelijkheid nemen en geen gekke dingen doen. Voetbal staat op hoger niveau dan ooit, zowel sociaal-politiek gezien als qua reputatie.’

De Engelsen kunnen gerust zijn: in de toekomst zal het voetbal net zo zijn als het nu is. Let maar niet op die ene oudoom. 

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.


Sportus.nl
Headliner.nl