Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!




Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (282)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (69)
RSS feed Ballen
Ballen (20)
RSS feed Basketbal
Basketbal (43)
RSS feed Boksen
Boksen (111)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (16)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (146)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (8)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (10)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (37)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (12)
RSS feed Judo
Judo (20)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (44)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (378)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (50)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (160)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (202)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (729)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (14)
RSS feed Overig
Overig (201)
RSS feed Paardensport
Paardensport (39)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (40)
RSS feed Rugby
Rugby (25)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (362)
RSS feed Schermen
Schermen (12)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (14)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (384)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (517)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (554)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (37)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (20)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (98)
RSS feed Tennis
Tennis (74)
RSS feed Turnen
Turnen (35)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (3)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (82)
RSS feed Voetbal
Voetbal (1765)
RSS feed Volleybal
Volleybal (12)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (503)
RSS feed Zeilen
Zeilen (22)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (106)



  Subside Sports
  KillerTees T-shirts
  FCLOCO
  Tennismode
  Voetbalshirts.com

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Kogelslingeren voor beginners



Wat jeukt daar? Verrek: optimisme...

Door Menno Pot 28-7-2008

In de columntwist De Klassieker is het nu de beurt aan Ajacied Menno Pot.

Beste Jurryt,

Wat aandoenlijk jouw pret van vorige week over onze twee tegengoals tegen Noordwijk. Ik vertrouw erop dat je je er de hele week heerlijk om verkneukeld hebt, want dat is aan Feyenoorders wel toevertrouwd: hun halve identiteit ontlenen aan Ajax-afkeer en hun voetbalvreugde aan slechte prestaties van ‘020’. Wat dat betreft hebben jullie tien topjaren achter de rug.

Ik kan trouwens inschatten hoe je de afscheidswedstrijd van Jaap Stam ervaren hebt. Aan de ene kant moet het je goed hebben gedaan dat het ‘Ajax van nu’ vakkundig op een 0-3 achterstand werd gezet door twee van hun eigen veldtrainers (Frank de Boer, Dennis Bergkamp), een ‘afdankertje’ (Edgar Davids), een bijna vergeten spits (Patrick Kluivert) en een linksbuiten die al jaren niet meer voetbalt (Marc Overmars). Dit zijn jongens die een jaar of dertien geleden hun hoogtijdagen beleefden. Wees gerust: ik zal je niet vragen welk jaar het dertien jaar geleden was, want ik weet dat een Feyenoorder nergens is zonder z’n telraam...

Aan de andere kant kan ik me niet voorstellen dat een Feyenoorder goede herinneringen bewaart aan De Boer, Bergkamp, Davids, Kluivert en Overmars. Die trapten er in hun beste dagen toch al gauw een goaltje of acht, negen per seizoen in tegen jullie (als het bij twee competitieontmoetingen bleef). Ik vermoed dat je daarom maar helemaal niet hebt gekeken. Wat zeg ik? Misschien stond je nog wel in de kroeg om jullie gelijkspel tegen FC Dordrecht te vieren. Da’s natuurlijk een heel ander kaliber dan Noordwijk, want: profclub! Ik zag op hun website dat ze al 781 seizoenkaarten hebben verkocht!

Laten we eens even kijken naar de zaken die er werkelijk toe doen: is er reden om optimistisch aan het seizoen te beginnen? Ik moet zeggen: bij mij begint het warempel te kriebelen, en dat is bij deze Ajacied al jaren niet meer ‘standaard’ het geval. Toen Martin van Geel vorig jaar Rommedahl, Delorge en Colin binnenhaalde, en in de winter Kuffour, dacht de gemiddelde Ajax-supporter: “Dat kun je niet menen, dit moet een grap zijn.” Ik rekende op een defensieve catastrofe. Dat bleek nog te optimistisch.

Dit jaar ben ik er heel wat beter over te spreken. Van Basten en Blind richten zich niet op middelmaat, maar halen spelers die ze écht willen en nodig achten. Bovendien realiseerden ze zich vanaf het begin dat de Ajax-defensie zo lek is als de beveiliging van Schiphol en kondigden ze resoluut aan dat er minimaal één, maar bij voorkeur twee mensen moesten worden gehaald die een aanvaller kunnen tegenhouden. Alleen al hun aankondiging deed mijn nachtrust goed.

Vandaag presenteert Ajax de Catalaan Oleguer, die ik overigens totaal niet ken, maar nú al retecool vind, omdat hij een linkse intellectueel, een Catalaanse rebel en een politiek pamflettist is. Ajax heeft zijn eigen Che Guevara binnengehaald! Hij publiceerde betogen over de strijd tegen het Franco-fascisme, de dubieuze rol van Spanje in de Golfoorlog en de wijze waarop het Spaanse rechtssysteem omspringt met ETA-verdachten.

Zulke figuren mag ik wel. Of hij spitsen tegen kan houden weet ik niet, maar ik ga er maar van uit dat iemand die 164 wedstrijden voor FC Barcelona speelde geen prutser is. Benvinguts, Oleguer!

Nog één verdediger erbij, en dan vind ik dat we (warempel) best een mooie groep hebben staan. Mooier dan de voorbije twee seizoenen. En mooier dan die van jullie, uiteraard. Maar, om met Johan Cruijff te spreken, da’s logisch.

Mazzel!

Menno

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Frans: Haha, Ron heeft gelijk. De beker op de zwart/wit beelden waar jullie naar kijken (in kleur hebben jullie niet zo veel gewonnen) staat gewoon in de prijzenkast van Ajax.
geplaatst op: 5-8-2008 10:44:06u.
Ron: Klopt, deze beker staat nu bij Ajax in de prijzenkast. Na drie keer achter elkaar winnen hoef je namelijk na een jaar geen replica te maken, maar mag je het origineel houden. O ja, joh?
geplaatst op: 4-8-2008 16:35:51u.
Jurryt: He Ron! Had ik je al eens verteld dat Feyenoord de eerste club die de Europa Cup heeft gewonnen? O ja, joh?
geplaatst op: 4-8-2008 15:07:57u. | website
Ron: Jammer, dat een Ajacied zich laat verlagen tot een potje verbaal modder gooien met een kakkerlak. Laat hofnarren shirtjes lekker gaar smoren in hun minderwaardigheidscomplex.
geplaatst op: 4-8-2008 14:53:59u.
Menno: Die Robert... Heeft de artikelen van Oleguer duidelijk niet gelezen, en mijn column ook niet. Alsof ik het ook maar érgens begrip toon voor plegers van aanslagen (en alsof Oleguer dat doet).

Bedankt voor de <i>aanvulling</i>, daar niet van, maar als correctie of terechtwijzing slaat je bericht nergens op.
geplaatst op: 31-7-2008 9:01:01u.
Robert: Leuk stukje maar bespaar me het politieke commentaar alstublieft, als meneer Presas (Oleguer met zijn voornaam) zo opkomt voor de rechten van ETA-verdachten dan hoop ik maar dat hij zich ook zo druk maakt om ETA-slachtoffers en hun familie. ETA is niets anders dan een slap baskisch aftreksel van de maffia. In de tijd van Franco hadden ze nog recht van spreken maar inmiddels hebben ze in Euskadi (Baskenland) bijzonder veel autonomie, krijgen ze vrachtwagens vol subsidies uit Madrid maar blijft de ETA maar doorgaan met het plegen van aanslagen en het vermoorden van raadsleden en politiemannen. Graag iets minder begrip voor dit soort ordinaire misdadigers alstublieft. Misschien heeft u veel verstand van voetbal maar het ontbreekt u ten ene male aan sociopolitiek en cultuurhistorisch besef waar het de Baskische regio betreft.
geplaatst op: 30-7-2008 8:20:58u. | e-mail
Gogme United: Er zijn zelfs Feyenoorders die meer dan hun halve identiteit verlenen aan de slechte prestaties van '020': de voormalig minister van propaganda Gerard Cox bijvoorbeeld... :-)

Overigens las ik net dat Oleguer nog een drie-jarige gevangenisstraf boven 't hoofd hangt... Dát zou een stunt zijn als die medio oktober in een echte straf wordt omgezet...
geplaatst op: 29-7-2008 10:23:11u. | e-mail | website
Plaats reactie






Headliner.nl