Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Pierre de Coubertin's Mythe van de Tsaar



De verloren medaille van Diederik Simon

Door Frank Grootemaat 23-8-2008

Na jaren van opofferingen en trainingen is een olympische medaille de ultieme beloning. Een behaalde plak wordt daarom meestal gekoesterd, maar niet bij roeier Diederik Simon. Vier jaar geleden verloor hij zijn medaille in een taxi in Athene.

Diederik Simon zelf, in 1996. ANP Fotoarchief

Er zijn allerlei manieren om een medaille kwijt te raken. De Zweedse worstelaar Ara Abrahamian was zo teleurgesteld en boos dat hij deze Spelen zijn bronzen medaille weggooide en van het podium wegbeende. Inmiddels heeft het IOC zich aangesloten bij deze actie, en hem de bronzen plak ontnomen. Sindsdien doet Abrahamian een poging om die via gerechtelijke weg terug te krijgen. Niets zo veranderlijk als een mens zullen we maar zeggen.

 

 

Weg met die rotzooi!

Op de Olympische Spelen van 2004 behaalde de Holland Acht enigszins verrassend de zilveren plak. Diederik Simon was één van de roeiers van dit succesvolle collectief. Op 23 augustus 2004 was hij onderweg naar een etentje om het behaalde succes te vieren, toen hij plotseling besloot om bij een verkeerslicht uit de taxi te stappen. Al grabbelend naar kleingeld ging hij door zijn tas, en gaf de taxichauffeur zijn deel. In zijn gehaastheid viel de zilveren medaille uit de tas.

Een gele taxi

Dat merkte hij in het restaurant, nadat de taxi al vertrokken was. “Ik zat aan tafel en merkte vrij snel dat mijn medaille zoek was. Ik besloot ’t niemand te vertellen – daarmee krijg je ‘m toch niet terug – en ben in mijn eentje naar een politiebureau gegaan.” Daar maakte Simon de vermissing kenbaar. Hij had nog een gouden tip voor de politie: “Het was een gele taxi.” Helaas voor Simon reden er daar in Athene ongeveer vijftienduizend van rond.

Een vrij hopeloze zaak dus, maar toch werd er een opsporingsbericht opgesteld. En wonder boven wonder, na twee dagen bracht de eerlijke taxichauffeur de medaille terug naar het organisatiecomité, tot opluchting van de roeier van Nereus. “Ik ben de afgelopen dagen best zenuwachtig geweest. Maar ja, het is maar een plak. Daarvan heb ik er nog twee van thuis liggen.”

Naar Bea

Inderdaad had Simon in 1996 al goud behaald met de Holland Acht, en in 2000 zilver met de dubbel-vier, maar de terugkeer van deze zilveren plak was toch erg welkom. “Anders stond ik volgende week zonder medaille bij de koningin. Dat staat ook zo knullig. Moet ik uitleggen dat ik 'm in een taxi heb laten liggen. Die situatie is gelukkig voorkomen.” Simon beloonde de eerlijke taxichauffeur met een aantal artikelen uit zijn olympische pakket.

Als winnaar van goud in 1996

En zo kwam alles toch nog goed. Simon was overigens niet de enige roeier die zijn medaille kwijtraakte. Een diagnose zou zelfs kunnen zijn dat het hier een typisch roeierskwaaltje betreft.

Simon nam in Peking voor de vierde keer op rij deel aan de Spelen. Met de Holland Acht greep hij door dit keer net naast de medailles. Dit zal ongetwijfeld een teleurstelling geweest zijn voor de succesvolle roeier. Hij kan nu tenminste wel onbezorgd taxi’s in- en uitspringen.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Toedelidokie: Simon kan alles maken, hij is een koning!
geplaatst op: 23-8-2008 17:22:24u.
Jurriaan: Wat te denken van Federica Pellegrini, die deze week in Verona werd gehuldigd en doodleuk zei dat ze haar gouden medaille in de nog na te sturen bagage had gedaan. Ze stond dus zonder plak op het bordes.
geplaatst op: 23-8-2008 11:29:02u. | e-mail
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl