Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarNicolas Roche en andere wielerzonen
Door Ronnie van den Bogaart 16-9-2008De wielerzonen zijn in opmars. We kennen natuurlijk Fränk en Andy Schleck uit Luxemburg, zoons van oud-profwielrenner Johnny Schleck. Maar de gebroeders Schleck krijgen concurrentie van Nicolas Roche. Ook in Duitsland en Nederland rijden jonge beloftevolle wielerzonen rond in het peloton. Over wielervaders en zonen.

‘Hinault rijdt Roche uit de leiderstrui’. Dat klinkt als een berichtje uit de jaren tachtig, maar het is wielernieuws van een paar weken geleden uit de Ronde van Limousin. Nu is de veteraan Sébastien Hinault, die vorige week in Zaragoza een rit won in de Vuelta, geen familie van zijn beroemde achternaamgenoot. Maar Nicolas Roche, net als Hinault rijdend voor Crédit Agricole, is inderdaad de zoon van oud-renner Stephen Roche.
De Ier Stephen Roche kende een bijzondere carrière. Zijn grootste successen balden zich samen in dat ene wonderjaar 1987, waarin hij zowel de Tour, de Giro als het WK op de weg won. Alleen Eddy Merckx ging hem voor in deze trilogie. Over Merckx straks meer.
In het vervolg van zijn loopbaan kende Roche vooral blessures en pech. Een tragikomisch dieptepunt beleefde hij in het eerste Tourweekend van 1991. Rijdend voor de illustere Tonton Tapis-ploeg (met verder onder meer ‘inderdaad’ Dirk de Wolf) kwam hij te laat aan de start van de ploegentijdrit. Naar verluidt vanwege een diarreeaanval. Na de finish werd Roche wegens overschrijding van de tijdslimiet resoluut naar huis gestuurd.
Nicolas Roche (24) werd geboren in Frankrijk, waar zijn vader toen in dienst reed van La Redoute. In de lopende Vuelta liet Nicolas Roche zich al een paar keer goed van voren zien. In de behoorlijk betrouwbare CQ-ranking over 2008 staat hij inmiddels op plaats 161.
In de afgelopen Tour ging de jonge Roche nog niet van start. Naast de bekende ‘Schleckjes’ stond daar wel Hervé Duclos-Lassalle aan het vertrek. Maar de zoon van ‘Monsieur Paris - Roubaix’ Gilbert Duclos-Lassalle (volgens de chauvinistische Fransen dan toch, volgens de rest van de wereld is dat Roger de Vlaeminck) moest al op de eerste dag opgeven na een ongelukkige valpartij.
Natuurlijk waren er in het verleden meer wielerzonen actief in het peloton. Zo is de erkende hardrijder met erelijst Jelle Nijdam bijvoorbeeld de zoon van de voormalige wereldkampioen achtervolging Henk Nijdam. En André Boonen, de vader van Tom, was tussen 1979 en 1984 een zeer bescheiden prof. Albert ‘Berten’ Sercu was kort na de oorlog een succesvollere wegrenner. Hij was de vader van de voormalige Belgische zesdaagsenkoning Patrick Sercu.
Verder kennen we nog vader en zoon Baffi. Deze twee Italiaanse wegsprinters waren van min of meer gelijkwaardig niveau, hoewel Adriano Baffi nooit een Tourrit wist te winnen. In Peter van Uijtregt’s Cycling Ranking staat zoon Adriano op plaats 281. Dat is precies vier plaatsen hoger dan vader Pierino Baffi, die in de jaren vijftig wel vijf Touretappes won.
Een bijzonder goed wegrenner die de carrière van zijn vader nooit van zijn leven kon overtreffen was Axel Merckx. Welke documentairemaker brengt hem nog eens samen met lotgenoot Jordi Cruijff? In het begin van zijn loopbaan werd Axel Merckx natuurlijk voortdurend vergeleken met de grootste wielrenner aller tijden. Hoewel in dit uitzonderlijke geval die vergelijking altijd mank gaat heeft Axel Merckx wel iets wat zijn vader niet heeft, namelijk een Olympische medaille.
Eddy Merckx heeft zijn Axél altijd gesteund. Toen deze laatste in 2000 na een fraaie solo ondanks een valpartij een Girorit won, zat de vijfvoudige Tour- en Girowinnaar en drievoudig wereldkampioen juist als co-commentator in de cabine van de Vlaamse televisie. De hoorbaar apetrotse vader Merckx zorgde zo voor een stukje oprecht ontroerende wielertelevisie.
Terug naar het huidige wielerpeloton. Axel Merckx is inmiddels gestopt met koersen, maar een paar nieuwe wielerzonen dienen zich al weer aan. Over Ricardo van der Velde (21) hebben we het op deze plaats al eens gehad, en naast de al genoemde broertjes Schleck en Nicolas Roche rijdt in Duitsland ene Björn Thurau (20) rond. Al even jong is de nieuwe Nederlandse sprintbom van de beloftenploeg van Rabobank: Boy van Poppel.





http://www.wielermagazine.com/nieuws/8669/phinney_superman.html
geplaatst op: 15-2-2009 13:15:07u. | e-mail | website
geplaatst op: 8-11-2008 14:16:32u. | e-mail
geplaatst op: 24-9-2008 9:07:52u.
Zit trouwens Holland Sport te kijken en ben tot de conclusie gekomen dat ik Thomas Dekker een akelig mannetje vind.
Hij lijkt een goede kans te maken de Nederlandse VDB/Ricco te worden.
geplaatst op: 22-9-2008 21:09:31u.
geplaatst op: 22-9-2008 9:28:44u. | e-mail | website
Beroepsrenner Camille Danguillaume, verongelukte, tijdens eem koers in 1951. Camille werd 30 jaar. En, daar komt 'ie, Camille was niet de enige Danguilaume die koersten 'om de brode'!
Want is (was) oudere broer van André Danguillaume, van Jean Danguillaume, van Marcel Danguillaume, van Roland Danguillaume. Maar ook oom van Jean-Louis Danguillaume, oom van Jean-Pierre Danguillaume. Ook de 'koude kant' van de Danguillaume's konden ardig fietsen, zoals zwagers Emile Idée
en Paul Giguet.
En de vader Patrick Tolhoek is Ko Tolhoek: indertijd een begenadigd amateurrenner.
geplaatst op: 21-9-2008 18:02:33u.
vader Cees & zoon Danny Stam
vader & zoon van der Horst (beide Piet genaamd)
Vader & zoon Vogels
& was de vader van Patrick Tolhoek ook geen wielrenner?
maar goed zo zullen er inderdaad (zoals dhr. van slogteren reeds opmerkte) nog velen zijn
met vriendelijke groet
geplaatst op: 21-9-2008 16:56:26u.
geplaatst op: 17-9-2008 12:00:59u. | e-mail | website
geplaatst op: 17-9-2008 11:48:40u. | e-mail | website
geplaatst op: 16-9-2008 23:09:46u.
geplaatst op: 16-9-2008 20:04:43u. | e-mail | website
geplaatst op: 16-9-2008 13:34:46u.