Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Pierre de Coubertin's Mythe van de Tsaar



Persconferentie Ben Bril Memorial

7-10-2008

Gisteren was de persconferentie voor de Ben Bril Memorial, het grote boksgala dat op 13 oktober gehouden wordt in het mooie Amsterdamse theater Carré. Oud-bokskampioen Pedro van Raamsdonk doet verslag.

 Door Pedro van Raamsdonk

De boksschool van Ben Bril in 1925.

Het was weer net als vorig jaar: een weerzien van mensen die je normaal gesproken alleen op bruiloften en begrafenissen ziet. Nu kunnen we ook perconferenties van boksgala's aan dit illustere rijtje toevoegen.

De organisatoren, de trainers, de ringspeaker, de boksers en anderen die met de boksers of met het gala van doen hadden, zaten achter een stel tafels die neergezet waren zoals ze op een persconferentie horen te staan. Vóór een witte muur, in een horizontale rij naast elkaar, met de gezichten naar de pers gericht. Ik vermoed dat er voor de notabelen die er zaten niet genoeg tafels in huis waren, want drie man zaten niet achter maar aan de zijkant van de tafel. Er waren gelukkig wel genoeg stoelen.

Het weerzien met sommige journalisten en fotografen was leuk. Die zijn er toch ook bij geweest toen ik de wereldzeeën overvloog om het een en ander te presteren. Het viel mij op dat één van hen mij constant aankeek. In mijn herinnering heb ik hem nog nooit kunnen betrappen dat hij van de mannenliefde is, maar een mens is een mens en die kunnen wel eens van kamp veranderen. Het kan natuurlijk ook zijn dat hij elke keer toen hij mij aankeek dacht: 'Wat is die van Raamsdonk oud geworden zeg.'

Op een gegeven ogenblik kwam Aad Veerman en zijn gevolg binnen. Aad Veerman is de man binnen die er in zijn eentje voor heeft gezorgd dat het boksen in Nederland nog enige naam en faam mag hebben. Aad heeft de afgelopen tijd in zijn prive leven ernstige emotionele tegenvallers moeten verwerken. Met bewondering zag ik hem desalniettemin binnen komen als een man die ook die klappen kan incasseren. Met een rechte rug, zijn blik trots naar voren gericht, liep hij als een heer naar de plaats die voor hem gereserveerd was.

Aad Veerman (in pak) op de persconferentie voor de Bep van Klaveren Memorial in 2007.

Ronald Wustenberg, die tijdens het boksgala ook als ringspeaker zal fungeren, nam het woord en stelde iedereen die achter en naast de perstafel zat voor. Na het voorstellen legde Jan Lenten de pers en de overige toehoorders uit hoe hij samen met Martin Overste op het idee was gekomen om een boksgala te houden en het de naam te geven van één van Neerlands beste (zo niet DE BESTE) Nederlandse ringrechters ooit.

Ronald Wustenberg stelde wat retorische vragen aan de boksers in de trant van: 'Is het een moeilijke tegenstander die je krijgt?' Of: 'Is deze wedstrijd belangrijk voor je?'
In de traditie van het boksen kon ik niet verstaan wat beide boksers zeiden, maar dat zal wel aan mij gelegen hebben. Ik heb door de jaren heen ook de nodige klappen mogen incasseren. Ik vermoed dat de boksers geantwoord hebben dat het een hele goede tegenstander was en dat de wedstrijd heel belangrijk voor ze was.

Ik hoorde wel Bert Kops jr. steeds roepen: 'Praat Nederlands, praat Nederlands.' Het lag dus niet helemaal aan mij.

De bekende Belgische verslaggever Carl Huybrechts had iets van doen met Sugar Jackson, en nam het woord. Na het leek wel een uur, besloot hij zijn slaapwekkende monoloog met de woorden: 'Dit was een korte samenvatting over het leven van Sugar Jackson,' waarna de hele zaal opgelucht adem haalde.

Halverwege de persconferentie kwam de altijd goedlachse DDP (Don Diego Poeder) binnen. Hij was met zijn zoontje naar Carré gekomen om een herdenkingsplaat te plaatsen over de deuk die hij vorig jaar uit kwaadheid over zijn verloren partij tijdens de eerste Ben Bril Memorial in de kartonnen muur van zijn kleedkamer had geslagen.

DDP (foto: ANP)

Of Don blij was met de herdenkingsplaat kon ik niet goed peilen. Als hij nou een deuk had geslagen in een betonnnen muur... Daar kan je pas echt trots op zijn. Als een bokser uit kwaadheid tegen een kartonnen muur stompt, hoor je er toch minimaal een gat in te slaan.

Het herdenkingsteken is een aardig gebaar van de directie van Carré. De directie had het ook kunnen laten maken en de rekening richting Rotterdam kunnen sturen. Ik vind het sportief van Carré.

Don is een goede gozer die mooie prestaties in het boksen behaald heeft, en ik vind het jammer dat mede door de goedbedoelde geste van de directie van Carré DDP door niet bokskenners altijd herinnerd zal worden als de bokser die een deuk in een kartonnen muur heeft geslagen.

Een voordeel heeft dit nadeel weer wel. Niemand kan van Don Diego Poeder zeggen dat hij nog geen deuk in een kartonnen muur kan slaan. Hij heeft het tegendeel bewezen.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl