Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Pierre de Coubertin's Mythe van de Tsaar



Willem van Hanegem nooit meer naar Feyenoord

Door Jurryt van de Vooren 27-10-2008

In de columntwist De Klassieker is Feyenoorder Jurryt van de Vooren weer aan het woord. Zijn club is deze week aan een ramp ontsnapt.

ANP Fotoarchief

Beste Menno,

Zelden heb ik zo’n spannende week rond Feyenoord meegemaakt. Na alle sportieve ellende van de laatste tijd leek het er even op dat de pleuris in alle hevigheid zou losbarsten. Alles is toch nog goed afgelopen – op het uiterste nippertje.

Net als ik moeten de Feyenoord-bestuurders zich namelijk helemaal de ziekte zijn geschrokken toen ze van de eerste geruchten uit Utrecht hoorden: de complete staf van de plaatselijke FC zou eruit worden gegooid. De gevolgen voor Feyenoord zouden desastreuzer zijn dan veertien opeenvolgende nederlagen tegen Ajax: Willem van Hanegem zou dan geen werk meer hebben. Nog meer onrust!

Ontembare emoties

In deze moeilijke maanden zouden hierdoor de emoties bij Het Legioen volkomen ontembaar zijn geworden. Ik zag de meterslange spandoeken al hangen bij onze thuiswedstrijden: Wij willen Willem weer! Bij elk foutje zou de Kuip door verontwaardigd geroezemoes worden verzwolgen:

“Onder Van Hanegem was dit nooit gebeurd. O ja, joh? Precies, Willem zou dit niet gepikt hebben. O nee, joh? Nee, en wist je dat Feyenoord de eerste Nederlandse club was, die de Europa Cup 1 heeft gewonnen? O ja, joh? Ja, met Willem erbij, en die moet daarom nu weer terug. O ja, joh? Ja, met Willem worden we meteen weer kampioen.”

Jij moet aanvoelen wat ik hier bedoel, Menno, want jouw clubje heeft tenslotte structureel last van zulke emoties rond Zijne Koninklijke Cruijffheid. Als het in Amsterdam even tegenzit, klinkt meteen de roep dat Hij terug moet komen, zoals in februari weer eens gebeurde. Het uiteindelijke resultaat is dat jouw clubje door lange ruzies voor maanden uit het lood is geslagen zonder dat er iets of iemand beter van is geworden.

Ajax, bedankt!

Daarom is het maar goed dat we dit gedoe rond Van Hanegem hebben voorkomen. Hij blijft in Utrecht! Die club heeft hiervoor natuurlijk smeergeld gekregen, maar het voorkomen van zoveel onrust mocht wat kosten.

Het is eigenlijk een geheimpje, maar Feyenoord heeft hiervoor een nieuwe inkomstenbron gevonden: keiharde speculatie op koersverliezen van slechte fondsen, het zogenaamde naked short selling. Daarvoor is Ajax uitstekend geschikt, want in de afgelopen twee weken is jouw clubje ruim zeven miljoen euro minder waard geworden. Met de beursverliezen van Ajax verdient Feyenoord tegenwoordig meer dan met het verkopen van Dirk Kuyt. Dank, dank, dank!

En zo was er gisteren geen extra onrust tegen Heerenveen, ondanks de achterstand van 2-0. Geen spandoeken voor Van Hanegem na de eerste tegentreffer, geen geroezemoes voor Van Hanegem na de tweede tegentreffer, maar juist steun van Het Legioen tot de laatste minuut. Mede daardoor vocht Feyenoord zich op karakter terug naar een gelijkspel.

Dit herwonnen zelfbewustzijn straalde Verbeek helemaal uit tijdens het gesprek na afloop met zo’n galbak van Studio Sport, die de ene cynische vraag na de andere stelde. Verbeek fronste en fronste en liep uiteindelijk het beeld uit. 

“Heel goed, Gertjan!” riep ik vanaf de bank. “Dat zou Willem ook gedaan hebben!”

Tot op de Coolsingel!

Jurryt

 

Kijk maar

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Cootje: Jah ben het dr helemaal mee eens! Bedoel, in moeilijke tijden geeft het Legioen natuurlijk wel commentaar maar ze blijven hun mannen op het veld natuurlijk wel steunen.

En niet dat laffe zooitje uit 020, die bij de eerste of de beste nederlaag weer loopt te gillen om Johan...

Dan er bij is Verbeek een goede trainer, en het lijkt er momenteel op dat het ook tot uiting komt.

Goed verhaal, ga zo door:D
geplaatst op: 3-11-2008 11:07:33u.


Sportus.nl
Headliner.nl