Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sportbeeld van de dag
Pierre de Coubertin's Mythe van de TsaarMarcel Rözer heerst
Door Jurryt van de Vooren 10-11-2008Het sportnieuws van vandaag draait rond Marcel Rözer. Op 20 november wordt zijn boek over het WK Voetbal van 1978 namelijk overhandigd aan prinses Maxima - hier bestellen. Tussen neus en lippen is hij ook genomineerd voor de Hard Gras Prijs voor Sportjournalistiek voor dit verhaal.

Marcel Rözer zelf, samen met Franz Beckenbauer. In het midden Lucien van de Veerdonk van Regardz Event Center Olympisch Stadion.
Samen met Iwan van Duuren heeft Rözer het boek Voetbal in een vuile oorlog geschreven over het WK Voetbal van 1978, dat uitbundig is misbruikt door de toenmalige dictatuur. Prinses Maxima ging tot ieders verbazing in op de uitnodiging om het eerste exemplaar hiervan in ontvangst te nemen.
Haar vader Jorge Zorreguieta was tijdens dit toernooi onderminister van Landbouw. Of hij iets te maken heeft gehad met een omkoopschandaal rond Argentinië – Peru wordt in dit boek wellicht duidelijk. In ieder geval is het een prachtige stunt om het onder de aandacht te brengen.
Hard Gras
Drie dagen voor deze bijzondere bijeenkomst loopt Rözer de kans te worden uitgeroepen tot de beste sportjournalist van 2008. Samen met het NRC Handelsblad-koppel Koen Greven en Joep Dohmen en Sportweek-journalist Nando Boers is hij hiervoor voorgedragen.
Rözer is verkozen vanwege zijn verhaal Lijden in een oorlog zonder kogels in Achilles. Greven en Dohmen maakten een tweeluik voor de NRC over PSV. Nando Boers van Sportweek publiceerde een verhaal over Lewis Hamilton.





geplaatst op: 10-11-2008 20:07:39u.