Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Honderd jaar Elfstedentocht, de film
Door Jurryt van de Vooren 18-12-2008Nog een paar nachtjes slapen en dan is de Elfstedentocht precies honderd jaar oud. Rob Busquet heeft hierover de film IJskoude Passie gemaakt – trailer hier. Gauke Bootsma van het Schaatsmuseum in Hindeloopen (tevens hulprayonhoofd van zijn stad) heeft meegeholpen. Kortom: de beste Elfstedenfilm van de eeuw! Hier kopen.
Busquet heeft voor deze film gesproken met de belangrijkste personen uit de geschiedenis van de Elfstedentocht. Dankzij de hulp van Bootsma, onbetwist de grootste kenner en verzamelaar van de Elfstedentocht, is een bijzonder document gemaakt van zo’n twee uur lang.
Interviews met de betrokkenen worden ondersteund met beeldmateriaal van Studio Sport, het Friese Filmarchief, Omroep Friesland, NPS, VPRO, Beeld en Geluid en uit verschillende particuliere archieven.

Hier kopen voor 19,95 euro
De film is opgedeeld in de volgende hoofdstukken:
Intro en tocht 1909 • Controleposten • Piet Kleine • Hoe het begon • Het ijs • IJstransplantatie • Historie van de schaats • Geschiedenis schaatsindustrie • Kleding • Tijdens de Duitse bezetting • Pacten • De tocht van 1963 • De tocht van1985 • Vrouwen in de wedstrijd • Tineke Dijkshoorn, tocht 1986 • Klunen • Veranderingen • Henk Angenent, tocht 1997 • Klasina Seinstra, tocht 1997 • Historie Elfstedentocht-prijzen • De monsterrit van 1947 • Gerrit Hiemstra & KNMI: Komt er nog een tocht? • Slot
Het boek
Omdat de hele familie Busquet was gegrepen door het bestaan van de Elfstedentocht heeft kunstenares Hansje Busquet- de la Porte negen schilderijen gemaakt van 1 bij 1 meter. De kunstwerken illustreren het leven en de Elfstedentocht-ervaringen van Reinier Paping, Jeen van den Berg, Evert van Benthem, Henk Angenent, Lenie van der Hoorn, Klasina Seinstra, Tineke Dijkshoorn, Jan Uitham en Karst Leenburg.
De bijzondere schilderijen zijn gebundeld in boekvorm. Naast de afgebeelde kunstwerken, zijn ook gedichten en beknopte biografieën van de schaatshelden opgenomen.
Meer over het boek staat hier.




