Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



Een gouden jaar voor Feyenoord

Door Jurryt van de Vooren 22-12-2008

In de columntwist De Klassieker is Feyenoorder Jurryt van de Vooren weer aan het woord. Voor hem mag 2008 in gouden cijfers worden bijgeschreven in het grote Feyenoord-boek.

ANP Fotoarchief

Beste Menno,

Wat een eeuwfeest was dit! Na acht jaar begrijp ik eindelijk hoe de Ajax-supporters zich voelden aan het einde van 2000, toen jullie met veel plezier hadden gevierd dat jullie clubje honderd jaar bestond. Om een misplaatst gevoel van superioriteit wat zwaarder te benadrukken gingen jullie zelfs stropdassen dragen met daarop nummer 1.

Zoiets gebeurt bij Feyenoord nu door met gouden rugnummers te spelen - zondag weer. Want wat past er beter in dit mooie Feyenoord-jaar dan te spelen met rugnummers van goud? Vanaf 1 januari heeft Feyenoord tenslotte maar vijftien competitienederlagen geleden. Onze rugnummers dwingen zo diep respect af bij de tegenstanders, waardoor dit jaar een aaneenschakeling was van sportieve, commerciële en bestuurlijke hoogtepunten. Ik ben daarom blij dat 2008 een schrikkeljaar was, zodat ik een extra dag hebben kunnen genieten van al dit moois.

En als er al ergens eens iets misging, was dat gelukkig geen structureel probleem. Ons clubbestuur sleept ons overal doorheen: we zitten slechts in een tijdelijk sportief dipje. Braaf blijven en dan komt alles vanzelf wel goed. Als Onno Jacobs niet de financieel directeur van Feyenoord was geweest, maar minister van Financiën, had de wereld nu geen last gehad van de kredietcrisis. Gewoon verzwijgen en dan komt niemand erachter.

Niet serieus

Het kost me inderdaad veel moeite om serieus te blijven, maar waarom zou ik nog als de Feyenoord-supporters ook niet serieus worden genomen door hun eigen bestuur? Nota bene Peter R. de Vries slaat deze week de spijker op de kop in een gesprek met de Nieuwe Revu - maar dan voor Amsterdam. “Ik vind,” mopperde hij hardop, “dat de achterban een aantal jaren enigszins bedrogen en voorgelogen is door Ajax.” En: “Neem ons eens serieus daar op de tribune, we zijn niet achterlijk!”

Nee maar, Menno! Ook dat gevoel herken ik, net als de frustraties aan het einde van een eeuwfeest. Als het zo doorgaat, gaan we bijna op elkaar lijken. Bijna dus, want wat Ajax verloor op de beurs (veertig miljoen euro in 2008!) verloor Feyenoord op het veld. Zo hebben we weinig plezier gehad van onze clubs, maar vooral van elkaar.

De grap van Cruijff

Vooral van de grap van Zijne Koninklijke Cruijffheid heb ik bijzonder genoten. Iedereen liep er met open ogen in toen hij in februari aankondigde terug te keren bij Ajax. Wat de nieuwe gouden eeuw moest worden, bleek snel daarna de kortste comeback uit de Nederlandse sportgeschiedenis. Cruijff zorgde daarmee voor het absolute hoogtepunt van dit gouden voetbaljaar – natuurlijk buiten de prestaties om van ons eigen Feyenoord.

Nog maar een paar jaar wachten en dan kunnen met 80.000 mensen tegelijk hiervan genieten in het nieuwe stadion. De naam van Feyenoord komt dan toch zeker wel in een enorme gouden letters boven de hoofdingang te staan?

Ook voor jou een gouden jaar!

Jurryt

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.


Sportus.nl
Headliner.nl