Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Sneeuwballen voor Wim Jansen
Door Jurryt van de Vooren 5-1-2009In de columntwist De Klassieker is Feyenoorder Jurryt van de Vooren weer aan het woord. Hij heeft een sneeuwbal in zijn hand.

Wim Jansen zelf, nadat hij was getroffen door een ijsbal. ANP Fotoarchief
Beste Menno,
Met dit weer krijg ik zin om sneeuwballen te gooien. Tijdens de winterstop zijn er toch geen belangwekkende gebeurtenissen bij onze clubs. Het enige wat ik afgelopen week hoorde was dat Klaas-Jan Huntelaar eigenlijk bij Feyenoord had willen spelen in plaats van bij Ajax. Maar ja, de bron van dit verhaal is Chris Woerts, dus kunnen we er geen woord van geloven.
IJsbal in Rotterdam
Terwijl in het zuiden de sneeuw valt, kan ik daarom aan weinig anders denken dan aan Wim Jansen, de huidige assistent-trainer van Feyenoord. Het is voor mij de logische uitkomst van de combinatie van Ajax, Feyenoord, rivaliteit en winter. Het is alweer een tijdje geleden, maar eind 1980 ging Wim Jansen namelijk knock-out door een ijsbal op zijn gezicht tijdens een Klassieker.
Jansen, alias Mister Feyenoord, had vlak daarvoor de overstap gemaakt naar - nota bene! – Ajax. En het debuut van Jansen in zijn nieuwe shirt was - nota bene! – in de Kuip. Spijtig voor hem lag er net tijdens die wedstrijd sneeuw in het stadion. Al tijdens de warming-up kneedde een boze Feyenoord-supporter hieruit een ijsbal en wierp die met volle kracht tegen het oog van Jansen.
En hoe! Na achttien minuten spelen verliet Jansen het veld, omdat hij te veel last had van zijn oog. In de tijd die hem gegund was om op het veld te staan, werd hij ook nog eens goed – lees: schandalig - onder handen genomen door zijn oude clubgenoten met keiharde overtredingen.
Aangeslagen
Bobby Haarms van Ajax zag het voor zijn ogen gebeuren: “Wim dacht er geen seconde aan om thuis te blijven. Hij moest en zou hier spelen. Ondanks de nare ervaringen voor de wedstrijd rekende hij er ergens toch op, dat het allemaal met een sisser zou aflopen. Het was daarom ook zo'n verschrikkelijk gezicht om hem in de kleedkamer te zien liggen. Aangeslagen en volkomen gedesillusioneerd. In je eigen huis zoiets meemaken, zoiets gun je niemand.”
Dan was het afscheid van Huntelaar vorige week bij Ajax toch aanzienlijk rustiger, maar dat komt misschien ook omdat er in jullie sporthal nooit ene sneeuwvlok zal vallen door dat domme dak.
Elfstedentocht
Tsja, de winterstop zonder voetbal. Mijn gedachten dwalen daarom vrij makkelijk af, zoals afgelopen weekend. Behalve aan Jansen dacht ik toen vooral aan de Elfstedentocht. Niet omdat ik die wil rijden – integendeel - maar omdat ik als sporthistoricus druk ben met het honderdjarig bestaan van dit evenement.
En het was een mooi Elfsteden-weekend, Menno, want gisteren at ik erwtensoep met legendes als Reinier Paping, Henk Angenent en Henk Kroes. De kans dat er dit jaar een Elfstedentocht komt, dacht ik tijdens die maaltijd, is net zo groot als dat Feyenoord in de tweede helft van dit seizoen alsnog landskampioen wordt. Slechter kan Feyenoord in ieder geval niet meer worden en als dat wel zo is, gaan we opnieuw ijsballen gooien.
Ach, het zal wel de gebruikelijke somberheid zijn geweest na zo’n fantastisch jubileumjaar.
Tot op de Coolsingel!
Jurryt




