Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Wilfried de Jong bij Parijs - Roubaix
Door Jurryt van de Vooren 11-4-2009De complete redactie van Sportpaleis De Jong maakte in 1998 een opmerkelijk verslag van Parijs – Roubaix. Jammer voor mij, want ik werd een week later pas aangenomen als redacteur. Wat ik toen heb gemist staat hier.
.jpg)
Vlak voordat ik als sitebeheerder van Sportpaleis De Jong werd aangenomen, had de redactie van dit VPRO-programma heel bijzondere opnames gemaakt van wielerklassieker Parijs – Roubaix.
Elk redactielid kreeg zijn eigen taak. Renate Verhoofdstad bijvoorbeeld werd met een bandrecorder naar het Bos van Wallers gestuurd om daar geluiden op te nemen. Zo was ze getuige van een legendarische valpartij. In haar verslag schreef ze: ‘Op 100 meter valt kanshebber Johan Museeuw en breekt zijn knieschijf. Ik zie hem op afstand zitten. Geen ploegleider in de buurt, wel heel veel wanhopige Belgen. Klik-klak-klik-klak. Fotografen verdringen zich om Jo’an.’
In mijn eerste weken bij het Sportpaleis heb ik alles gehoord en kreeg steeds meer spijt dat ik niet een maandje eerder voor Wilfried de Jong was gaan werken. Gelukkig schreef Renate dus haar verslag. Wel weer jammer is dat de aflevering van 1998 niet is gedigitaliseerd.
Om het goed te maken, ging Sportpaleis de Jong in 2003 opnieuw naar de Hel van het Noorden. Deze uitzending is nog wel te zien op het net - hier.




