Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Crisis is goed zichtbaar bij GP Monaco
Door Jurriaan van Wessem 21-5-2009De Grand Prix van Monaco is het jaarlijkse feest van de jetset, een soort voorjaarscarnaval voor racefans. Het vierdaagse evenement is vanochtend in mineur van start gegaan, want de kredietcrisis slaat lege plekken op de tribunes en de balkons langs het circuit.
‘Monaco is altijd het hoogtepunt van een Formule 1-seizoen. Het is de race met de langste traditie en het stratencircuit blijft telkens een bijzondere ervaring om als racer mee te maken,’ zegt de vorig jaar gestopte coureur David Coulthard. Iedere racefan kan het circuit dromen en dagelijks komen er mensen uit de hele wereld foto’s nemen van de beroemde haarspeldbocht achter het Casino.
De Grand Prix is een van de symbolen van het vorstendom en genereert een niet onbelangrijk deel van de lokale economie. Winkels draaien in een paar dagen een kwart van de omzet van een heel jaar. Vanaf begin april worden de straten van het circuit geasfalteerd en worden er met een opmerkelijk stiptheid tribunes gebouwd en een pitsstraat aangelegd. Het openbare leven in Monaco wordt gedurende een paar dagen volledig op zijn kop gezet.
Maar dit jaar lijkt alles anders. Waar normaal gesproken in de dagen voor de Grand Prix het dwergstaatje vol liep met racefans is het dit jaar opmerkelijk rustig. Veel fans lijken het evenement dit jaar over te slaan. ‘Het is heel pijnlijk maar voor de eerste keer in de geschiedenis zullen er lege plekken zijn op de tribunes tijdens de Grand Prix. Zeker twintig procent van de kaarten is nog niet verkocht, terwijl we normaal in februari al bijna geen kaarten over hebben,’ zegt een woordvoerder van de organisatie.
Hoteleigenaren en restauranthouders die meestal gouden zaken deden tijdens de Grand Prix-week zien hun omzet soms met 50 % dalen ten opzichte van vorig jaar. Daarbij zijn veel particulieren, die aan het circuit wonen, dit jaar niet in staat om hun terrassen of balkons te verhuren aan geïnteresseerde racefans. Dat was misschien een van de meest lucratieve zaken voor de inwoners, die soms tijdens de Grand Prix de helft van hun jaarlijkse huur konden terugverdienen.
De belangrijkste reden van de afnemende belangstelling voor dit racefeest is natuurlijk de kredietcrisis. Weinig mensen zijn bereid om de volle mep te betalen voor een feest waar de prijzen de pan uit rijzen. Zeshonderd euro voor een kaartje is voor een racefan toch een beetje te gek, maar een hotelkamer voor meer dan duizend euro per nacht schrikt natuurlijk ook mensen af. Daarbij zijn veel bedrijven, die hier een jaarlijks uitje organiseerden, niet meer bereid of in staat om hun klanten te verwennen.
Voor de echte rijken maakt het weinig uit. De haven van het stadje ligt ook dit jaar vol met de meest exclusieve jachten waarop speciale tribunes worden gebouwd voor de happy few. Maar de modale racefans houden hun hand op de knip.
Gisteren was het dan ook opvallend rustig in het vorstendom ondanks het mooie weer. Zelfs de terrassen van de goedkopere restaurants bleven leeg. De meeste winkeliers houden rekening met een vermindering van de jaarlijkse omzet van dertig procent. In feite is de Grand Prix van Monaco voor de eerste keer in de 80-jarige historie van de race niet winstgevend voor het land zelf.




