Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



FC Twente genekt door vroege goal

Door Jan van Mersbergen 5-8-2009

De kranten spreken na de uitschakeling van FC Twente gisteravond in de voorronde van de Champions League van 'een drama', 'een mokerslag' en van 'een déjà vu' omdat de beslissing pas in blessuretijd viel en omdat AZ in 2005 hetzelfde overkwam. Dat is allemaal waar, maar toch was de nederlaag van FC Twente vooral te wijten aan de vroege goal. Het was een schoolvoorbeeld van scorebordpsychologie.

Na een knappe 0-0 in de eerste wedstrijd tegen Sporting Lissabon kon de ploeg uit Enschede de thuiswedstrijd op verschillende manieren in gaan. Coach McLaren zei voorafgaande aan het duel dat de druk bij de Portugezen lag. Dat had hij goed gezien. Zij moesten scoren, maar met een 0-0 stand was er voor geen van beide ploegen iets aan de hand. Het zou een open wedstrijd kunnen worden, en zo lang het 0-0 was zou het thuisvoordeel van FC Twente de dominante ploeg maken.

De Telegraaf schrijft: 'Twente kwam voortvarend uit de startblokken.' Voetbal International spreekt vanochtend van 'een droomstart'.

Dat is kijken naar het scorebord zonder psychologie. Na de 1-0 in de tweede minuut veranderde namelijk de instelling van Sporting Lissabon. Bij deze stand waren de Portugezen uitgeschakeld, maar tegelijkertijd hadden ze nog 90 minuten om daar iets aan te doen. De wedstrijd werd opeens met een compleet ander idee gespeeld.

Voor FC Twente veranderde er ook veel na die goal. Een snel doelpunt heeft eigenlijk alleen maar zin wanneer de ploeg zich hierop voorbereid en direct door kan drukken naar de 2-0, om de genadeklap uit te delen. Dat gebeurde niet. Twente leek verrast door het doelpunt en besloot om zich terug te trekken, wat een vreemd beeld gaf: Sporting viel aan en de Tukkers moesten verdedigen.

Dat verdedigen deden ze knap, maar natuurlijk was dit geen 90 minuten vol te houden, ook al ontstonden er vrijwel gaan kansen voor het doel van Mihaylov. Een ongelukkig tikkie terug van Douglas kondigde de val aan, een nog ongelukkiger bal van Wisgerhof bevestigde wat al anderhalf uur in de lucht hing: uitschakeling.

De verslagenheid was groot en een beslissend (eigen-) doelpunt in blessuretijd is zuur, toch waren het vooral de wedstrijdinstelling en de plotselinge motivatie bij de Portugezen die de doorslag gaven. Ik heb zelden een Portugees team in een uitwedstrijd zo zien aandringen. Niet helemaal overtuigend, maar de druk kwam wel bij FC Twente te liggen, en die druk bleek te groot.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Jan: Ik weet niet of het toeval of traditie is, maar het is zeker opmerkelijk. Ook een beetje geluk met de loting, want in de goede jaren van Ajax midden jaren negentig kwam Ajax niet tegen Sporting uit, en PSV eind jaren tachtig ook niet.
geplaatst op: 6-8-2009 10:43:43u. | website
Jurriaan: Jan, vergeet niet dat Sporting al meer dan 50 jaar nog nooit door een Nederlandse club werd uitgeschakeld. En dat is toch een opmerkelijk feit, want vrijwel alle clubs in Europa gingen wel eens voor de bijl in ons land, maar Sporting dus nooit. Het schakelde zes verschillende Nederlandse clubs uit. Toeval of traditie?
geplaatst op: 5-8-2009 21:47:02u. | e-mail
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl