Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Fedor den Hertog haalde energie uit onzekerheid
Door Jurryt van de Vooren 2-11-2009In Noordwijk is de biografie van wielrenner Fedor den Hertog gepresenteerd. Het was een emotionele bijeenkomst, omdat Den Hertog ziek is. Er waren daarom veel bijzondere gasten aanwezig.
.jpg)
Fedor den Hertog zelf, vanmiddag in Noordwijk
Uitgeverij De Buitenspelers presenteert in twee weken maar liefst zeven nieuwe boeken. In het Alexander Hotel in Noordwijk zag Fedor. Eenzaamheid is de school van het genie van Joop Holthausen het licht. Een bijzondere groep mensen was hiervoor bij elkaar gekomen, omdat we hier niet te maken hadden met zomaar een nieuw sportboek.
Bijna twee jaar geleden vernam Den Hertog namelijk dat hij prostaatkanker heeft in een vergevorderd stadium. ‘Het is weinig minder dan een doodvonnis op termijn’, aldus Holthausen in het openingshoofdstuk. De aanwezige gasten waren daarom niet de minsten: onder meer Peter Post, Rini Wagtmans en de drie rijders met wie Den Hertog in 1968 olympisch goud won in de 100 kilometer ploegentijdrit: Joop Zoetemelk, René Pijnen en Jan Krekels.

Joop Zoetemelk, Jan Krekels, Fedor den Hertog en René Pijnen zelf
Zelfkennis
Den Hertog was in de jaren zestig en zeventig de beste amateurrijder ter wereld. Zijn bijnaam was Iwan de Verschrikkelijke, alhoewel hij vanwege zijn sluier van geheimzinnigheid ook Fedor de Mysticus wordt genoemd.
Tijdens de boekpresentatie deed Den Hertog vanaf zijn erezetel die tweede bijnaam alle eer aan door met een serene glimlach de gebeurtenissen om zich heen te aanschouwen. Een lange stoet van sprekers passeerde de revue, die door Den Hertog op eigenzinnige wijze werd begroet.
“Mijn energie haalde ik uit mijn onzekerheid”, luidde bijvoorbeeld zijn verklaring op zijn grote successen als amateurrijder. Den Hertog was in staat om met veel zelfkennis zijn eigen leven als sporter te aanschouwen – een talent waarmee niet alle topsporters zijn gezegend.
Met veel zorg en aandacht is nu dus de biografie geschreven van een bijzondere topsporter. De Buitenspelers kan op naar de volgende presentatie.
.jpg)





geplaatst op: 29-7-2010 19:45:54u.
groeten johan.
geplaatst op: 3-11-2009 17:46:30u. | e-mail
Meld je even bij Uitgeverij De Buitenspelers op hun spuuglelijke website http://www.debuitenspelers.nl/contact.html
geplaatst op: 3-11-2009 13:51:54u. | website
Als wielrenner heb ik als nieuweling met Fedor gefietst bij de ijsselstreek.
Hij kwam wel eens bij ons thuis,en zou graag eens weer kontakt met hem hebben, om bij te praaten
vriendelijke groeten johan langevoort.
geplaatst op: 3-11-2009 11:35:42u. | e-mail