Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



Hete halve finales op de Afrika Cup

Door Frank Grootemaat 26-1-2010

Na gisteravond zijn de halve finalisten van de Afrika Cup bekend. De Black Stars van Ghana nemen het op tegen de Nigeriaanse Super Eagles. En de Farao's uit Egypte treden aan tegen de Algerijnse Woestijnvossen. Twee spannende wedstijden, op en naast het veld.

Want Ghana en Nigeria zijn twee grote rivalen. De twee Engelstalige landen in overwegend Franstalig West-Afrika speelden in het verleden een aantal verhitte wedstrijden. Maar dat is nog niks vergeleken bij de emoties die de wedstrijd Algerije-Egypte te weeg brengt, zoals bleek in aanloop naar het WK van 2010.

WK 2010

Algerije speelde de beslissende wedstrijd in de groepsfase in en tegen Egypte en wachtte in Caïro een hete ontvangst. Een aantal Algerijnse voetballers raakte gewond door stenengooiende Egyptische fans. Egypte won, en de twee landen eindigden in puntentotaal en doelsaldo precies gelijk, zodat een beslissingswedstrijd volgde in Soedan, ondanks protesten van Algerije.

Dat land won uiteindelijk toch en ging naar het WK. De dagen daarna bekogelden woedende Egyptenaren de Algerijnse ambassade in Caïro met stenen en molotovcocktails. Ook op diplomatiek niveau liep de spanning tussen de landen hoog op. In Frankrijk kwam het tot confrontaties met Algerijnse supporters.

WK 1990

Dit waren niet de eerste ongeregeldheden tussen de twee landen. Ook in 1989, tijdens een kwalificatiewedstrijd voor het WK van 1990, liep het uit de hand. Egypte won op 17 november met 1-0 (via een buitenspelgoal volgens de Algerijnen), waardoor Egypte zich plaatste voor het toernooi in Italië.

Na de wedstrijd brak er in het spelershotel een opstootje uit tussen de Algerijnse spelers en Egyptische supporters. De Egyptische teamdokter werd in het tumult met een kapotte fles in het oog gestoken door de Algerijnse doelman Kamel Kadri, en raakte permanent blind aan dat oog.

Lange tijd werd verondersteld dat Lakhdar Belloumi, de beste Algerijnse speler aller tijden, de dader was geweest, en tot begin 2009 had Interpol een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd. Pas in april vorig jaar werd hij van alle vervolging gevrijwaard.

Egypte stuurde na deze schermutselingen uit protest een jeugdteam naar het begin 1990 in Algerije gehouden toernooi om de Afrika Cup. Egypte werd in de eerste ronde uitgeschakeld, Algerije won het toernooi.

Op de achtergrond van de heftige confrontaties tussen deze twee landen spelen diverse sentimenten. Met name het feit dat Egypte een goede band heeft met Israël ligt nogal gevoelig in de rest van de Arabische wereld. Ook is er veel onvrede over hoe de Egyptische minderheid in Algerije behandeld wordt, en andersom.

Met de recente gebeurtenissen van eind 2009 in het achterhoofd kon het donderdag nog wel eens een heet avondje worden.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Perry M: @Dré,

of je nu wel of niet voor Algerije bent, het is respectloos om zo te reageren. Jij verdient niet de sportiviteitsprijs.
geplaatst op: 29-1-2010 13:44:22u. | e-mail
Dré: 1,2,3 rode kaarten pour l'Algerie....
geplaatst op: 28-1-2010 23:00:02u.
Jan: ibrahim, als je nog drie kwartier dramatisch slecht voetbal wilt zien, de halve finale tussen Nigeria en Ghana is aan de gang. Determination hebben ze wel, maar drie keer een goeie pass op tempo zie je niet. Zometeen zal het duel tussen Algerije en Egypte wat betreft techniek en tactiek en vooral zelfvertrouwen wat beter zijn. De wereldkampioen van 2010 hebben we de afgelopen weken zeker niet in actie gezien.
geplaatst op: 28-1-2010 18:16:22u. | website
ibrahim: loop maar te kletsen, maar de afrikaanse teams showen veel techniek en determination, ook spelen fysiek heel sterk (wat die te rijke europese spelers niet kunnen bijhouden), dat zie je ook aan eto'o, die kon de verdedigers ook niet toppen.
als je naar hoe algerije heeft gespeeld tegen ivoorkust zie je hoe wij spelen. om de frustratie tussen egyptenaren en algerijnen moet je een van hun zijn, het word een moiie westrijd en netzoals we eerder gedaan hebben pakken we ze nu ook 1,2,3 viva l'algerie......:)
geplaatst op: 26-1-2010 21:42:33u. | e-mail
Frank G.: Ik ben het met je eens Jan. Met die strakke shirts ziet het er allemaal imponerend uit, maar met name in de achterhoedes is het niveau schrikbarend slecht.
geplaatst op: 26-1-2010 18:02:26u.
Jan: Mooie affiches, maar helaas is het voetbal van een dramatisch niveau. De twee Noord-Afrikaanse landen laten soms nog iets van voetbal zien, maar hebben ook de blunders van de tegenstanders nodig. Er zal heel wat moeten gebeuren willen de Afrikaanse landen straks op het WK niet allemaal vroegtijdig naar huis gestuurd worden. Ook de tegenstander van Nederland, Kameroen, was dramatisch.
geplaatst op: 26-1-2010 12:51:00u. | website
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl