Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (326)
Auto- en motorsport (80)
Ballen (26)
Basketbal (49)
Boksen (138)
Bowls (2)
Cerilly en de Tour de France (2)
Cricket (19)
Darts (10)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (15)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (52)
Honk- en softbal (20)
Judo (35)
Karin in Peking (9)
Lacrosse (4)
Nederlands goud (116)
Nico Scheepmaker Beker (67)
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
Olympisch vuur (76)
Olympische Spelen Algemeen (204)
Olympische Winterspelen (225)
Olympische Zomerspelen (795)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (16)
Overig (211)
Paardensport (42)
Persberichtmomenten (10)
Politiek (4)
Roeien (46)
Rugby (26)
Schaatsen (467)
Schermen (13)
Schietsport (10)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (15)
Sport en politiek (458)
Sport in beeld (604)
Sportboeken (648)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
Sportjournalistiek (116)
Tennis (85)
Turnen (42)
Uncategorized (4)
Vergeten sporthelden (108)
Voetbal (2039)
Volleybal (17)
Werk (1)
Wielrennen (686)
Zeilen (24)
Zwemmen (117)
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Nicolien Sauerbreij bij onthulling Wall of Fame
Door Jurryt van de Vooren 28-5-2010Nicolien Sauerbreij is volgende week aanwezig bij de onthulling van de Wall of Fame in het Olympisch Stadion. Naast het openen van deze eregalerij worden twee historische zwemmedailles toegevoegd aan de collectie van de Olympic Experience.
.jpg)
Sinds de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam hangt in de Marathonpoort van het Olympisch Stadion de Wall of Fame met daarop de namen van alle Nederlandse Olympische kampioenen. Vanaf 1 juni worden hierop ook de kampioenen van de laatste Zomerspelen en Winterspelen vermeld. Nicolien Sauerbreij is hierbij aanwezig als winnares van de honderdste gouden Olympische medaille voor Nederland. Naast dit bijzondere eerbetoon presenteert de Olympic Experience twee historische Olympische zwemmedailles.
De Wall of Fame is een permanent eerbetoon aan alle Nederlandse sporters, die het hoogste podium hebben behaald tijdens de Olympische Spelen. Na de Spelen van 1928 in Amsterdam werd deze eregalerij geopend, conform een beslissing van het IOC in 1921. Het Comité besloot namelijk dat ‘the names of all Olympic winners should be engraved on a plaquette and put up on the walls of the Olympic Stadium.'
Bijna negentig jaar later geeft het Olympisch Stadion in Amsterdam nog steeds gehoor aan dit besluit. Op 1 juni wordt daarom om de nieuwe namenlijst toegevoegd, waarop de kampioenen staan van de Olympische Zomerspelen van 2008 en de Olympische Winterspelen van 2010. Dat is een feestelijke gebeurtenis, omdat deze sporters vanaf dat moment vereeuwigd zijn in het Olympisch Stadion en daarmee in ons nationale sportgeheugen.
Extra feestelijk is de honderdste Olympische gouden medaille voor Nederland, die op de laatste Winterspelen in Vancouver werd gewonnen door snowboardster Nicolien Sauerbreij. De kampioene is daarom zelf aanwezig bij de onthulling.
Op 1 juni is tevens de presentatie van twee nieuwe pronkstukken van de Olympic Experience, het interactieve sportmuseum van het Olympisch Stadion. Het betreft de gouden Olympische medailles van zwemsters Rie Mastenbroek uit 1936 en Marleen Veldhuis uit 2008. Mastenbroek en Veldhuis waren de kopvrouwen van de succesvolle damesestafetteploegen op de Spelen in Berlijn en Beijing.
Deze bijeenkomst is alleen op uitnodiging. De Wall of Fame en de Olympische medailles zijn vanaf dinsdagmiddag voor het publiek te zien.




