Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



Het prinselijke verlovingsfeest in het Olympisch Stadion

Door Jurryt van de Vooren 23-7-2010

Op 17 september 1936 namen prinses Juliana en prins Bernhard als verloofd paar in het Olympisch Stadion te Amsterdam een defilé af. Hiervan zijn filmbeelden – in kleur! En lees mee met de Nieuwe Tilburgsche Courant

 

In de Nieuwe Tilburgsche Courant stond onder de kop Onvergetelijke middag vol jubel en geestdrift voor de vorstelijke verloofden:

‘Toen tegen half één de hekken van het Stadion open gingen, hadden reeds geruimen tijd talloozen, die van een toegangskaart voorzien waren, in lange rijen staan wachten om zich tijdig van een goede plaats te voorzien. En weldra stroomden tribunes en staanplaatsen dan ook vol met een groote menigte, die zich den tijd kortte met het zingen van vaderlandsche liederen, daarbij aangemoedigd door het muziekcorps van de Draad en Kabelfabriek en van Nestelroy, welke corpsen om beurten speelden.

Op het middenterrein prijkte, gericht naar de eeretribune, een tien meter lange gekroonde W, en daaronder links een even groote J en rechts een B, geheel vervaardigd van meer dan 12.000 dahlia's, die tezamen met kroon een oppervlakte van ca. 150 vierkante meter hadden. Ook de eereloge, waarin de hooge bezoekers met haar gasten zouden plaats nemen, was fraai versierd met groene palmen, laurieren en varens waartusschen de oranjebloemen kleurig afstaken.

Fraaie Perzische kleeden hingen neer van de balustrade der loge, en de trappen, die naar de loge voerden, waren met loopers belegd.

Tegen drie uur klinkt gejuich van buiten op en de spanning stijgt, want de stoet moet thans op het stationplein zijn aangekomen. Aller oogen richten zich op den Marathonpoort en waarlijk, daar zwenken de eerste politiemotoren der rijwielbrigade onder den poort vandaan links af de sintelbaan op, en thans volgen de andere auto's van den stoet. Een daverend gejuich stijgt op als de auto met Prinses Juliana en Prins Bernhard verschijnt, gevolgd door die van de Koningin en haar gasten. Aller verheffen zich van hun zitplaatsen en het gejubel schijnt geen einde te willen nemen.

Langs de zuidelijke tribune rijden de auto's langzaam tot voor de eereloge, waar de vorstinnen en haar gevolg uitstappen om plaats te nemen in en rondom deze loge.

Inmiddels heeft de muziek het Wilhelmus ingezet, dat door alle aanwezigen mee gezongen word. “Leve de Koningin”, wordt er geroepen, als deze zang verklonken is, en “Leve de Prinses, Leve Prins Bernhard” volgt erop.

Als dan diegenen, die over een zitplaats beschikken, weer hebben plaats genomen, treedt Dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, naar voren voor het uitspreken zijner rede, waarin hij o.m. zeide:

“Uit naam van de burgerij van de hoofdstad” — zoo zegt hij — “is het mij een groot voorrecht, Uwe Majesteit, Haar Koninklijke dochter en Prins Bernhard hartelijk welkom te heeten.

Nog onder den indruk van de gevoelvolle rede, waarmede Uwe Majesteit zich op Woensdag, den 9den September, ook tot ons richtte — getroffen door de wijze, waarop prinses Juliana haar vorstelijken verloofde mede aan ons voorstelde en aangenaam verrast door de woorden, waarmede prins Bernhard zich persoonlijk tot ons wendde — is het der burgerij van Amsterdam een oorzaak van vreugde, dat uwe majesteit besloot tot dit bezoek en haar aldus de gelegenheid bood bij hernieuwing van haar verknochtheid aan Uwe Majesteit en Haar Huis te getuigen.

Een ongekend groot voorrecht is het ons, Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana reeds zóó spoedig na haar verloving in ons midden te zien. Moge Godes zegen op haar gewichtig besluit rusten tot in lengte van dagen.

Hartelijk is de groet van Amsterdam aan Z. D. Prins Bernhard. En wanneer het Prins Bernhard gegeven moge zijn, het geluk van onze prinses te bevorderen, dan zal de waardeering Z. D. een plaats verzekeren in het midden van ons volk, als van oud aan het Huis van Oranje met warmte werd ingeruimd.

Majesteit, in dezen moeilijken tijd, in dezen tijd, waarin gemeenschap en gezin zorgen hebben en lasten torsen, die zwaar zijn, om te dragen, in zulk een tijd viert het Nederlandsche volk hier en overzee, eendrachtig feest.

Gelukkig het land, waar dit mogelijk bleek — groot het voorrecht, tot dat volk te behooren.

God zegene Nederland en Oranje.

Leve de Koningin. Leve Prinses Juliana, Leve Prins Bernhard.”

Als burgemeester De Vlugt zijn rede heeft beëindigd, die met behulp van luidsprekers door iedereen duidelijk gevolgd kon worden, niet alleen in het Stadion maar ook daarbuiten, waar op het Stadionplein achter de afzettingen duizenden stonden te luisteren, zet de muziek opnieuw in en wederom zingen alle aanwezigen gemeenschappelijk, ditmaal het derde couplet van het Wien Neerlands Bloed.

En dan kan eindelijk het sein gegeven worden, dat het défilé kan beginnen, waarmee meer dan honderdduizend personen uit Amsterdam en uit de omstreken van de hoofdstad uiting willen geven aan hun trouw en verknochtheid aan het Vorstenhuis.’

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl