Zoeken


Nieuwsbrief

Vul uw e-mailadres in
om onze nieuwsbrief te ontvangen!



Sportus.nl; Where Sports Meets Fashion

Rubrieken

RSS feed Anno en Sportgeschiedenis WK special
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
RSS feed Atletiek
Atletiek (326)
RSS feed Auto- en motorsport
Auto- en motorsport (80)
RSS feed Ballen
Ballen (26)
RSS feed Basketbal
Basketbal (49)
RSS feed Boksen
Boksen (138)
RSS feed Bowls
Bowls (2)
RSS feed Cerilly en de Tour de France
Cerilly en de Tour de France (2)
RSS feed Cricket
Cricket (19)
RSS feed Darts
Darts (10)
RSS feed De Klassieker
De Klassieker (149)
RSS feed De verjaardag van Bep van Klaveren
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
RSS feed Diversen
Diversen (15)
RSS feed EK dagboek
EK dagboek (28)
RSS feed EK voetbal 2008
EK voetbal 2008 (67)
RSS feed Gegroet Beijing, hier Olympia!
Gegroet Beijing, hier Olympia! (15)
RSS feed Gewichtheffen
Gewichtheffen (12)
RSS feed Golf
Golf (11)
RSS feed Het ontstaan van de Spelen
Het ontstaan van de Spelen (38)
RSS feed Het stadioncomplex
Het stadioncomplex (9)
RSS feed Hockey
Hockey (52)
RSS feed Honk- en softbal
Honk- en softbal (20)
RSS feed Judo
Judo (35)
RSS feed Karin in Peking
Karin in Peking (9)
RSS feed Lacrosse
Lacrosse (4)
RSS feed Nederlands goud
Nederlands goud (116)
RSS feed Nico Scheepmaker Beker
Nico Scheepmaker Beker (67)
RSS feed Olympisch Stadion Amsterdam
Olympisch Stadion Amsterdam (517)
RSS feed Olympisch vuur
Olympisch vuur (76)
RSS feed Olympische Spelen Algemeen
Olympische Spelen Algemeen (204)
RSS feed Olympische Winterspelen
Olympische Winterspelen (225)
RSS feed Olympische Zomerspelen
Olympische Zomerspelen (795)
RSS feed Op weg naar Peking
Op weg naar Peking (558)
RSS feed Opmerkelijke sporten
Opmerkelijke sporten (16)
RSS feed Overig
Overig (211)
RSS feed Paardensport
Paardensport (42)
RSS feed Persberichtmomenten
Persberichtmomenten (10)
RSS feed Politiek
Politiek (4)
RSS feed Roeien
Roeien (46)
RSS feed Rugby
Rugby (26)
RSS feed Schaatsen
Schaatsen (467)
RSS feed Schermen
Schermen (13)
RSS feed Schietsport
Schietsport (10)
RSS feed Snooker
Snooker (22)
RSS feed Sport (niet) in beeld
Sport (niet) in beeld (15)
RSS feed Sport en politiek
Sport en politiek (458)
RSS feed Sport in beeld
Sport in beeld (604)
RSS feed Sportboeken
Sportboeken (648)
RSS feed Sportdocumentaires IDFA 2010
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
RSS feed Sportdvd's
Sportdvd's (38)
RSS feed Sportfilmfestival Den Bosch
Sportfilmfestival Den Bosch (21)
RSS feed Sportjournalistiek
Sportjournalistiek (116)
RSS feed Tennis
Tennis (85)
RSS feed Turnen
Turnen (42)
RSS feed Uncategorized
Uncategorized (4)
RSS feed Vergeten sporthelden
Vergeten sporthelden (108)
RSS feed Voetbal
Voetbal (2039)
RSS feed Volleybal
Volleybal (17)
RSS feed Werk
Werk (1)
RSS feed Wielrennen
Wielrennen (686)
RSS feed Zeilen
Zeilen (24)
RSS feed Zwemmen
Zwemmen (117)



Ads
Subside Sports
KillerTees T-shirts
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Druh Belts
Teamkleding
MEC Training
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Tuinhuisjes & paardenboxen

Add to Google

Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »


Sportbeeld van de dag

Film oer keatsen yn de oarloch



Unieke prestatie Nicolien Sauerbreij is heel gemiddeld

Door Jurryt van de Vooren 14-12-2010

Zoals wij op 1 maart al schreven, is Nicolien Sauerbreij uitgeroepen tot beste sportvrouw van het jaar vanwege haar Olympische titel. Deze prestatie is inderdaad uniek, maar tegelijk ook heel gemiddeld.

De Olympische titel van snowboardster Nicolien Sauerbreij op de Winterspelen van 2010 is één van de meest indrukwekkende Nederlandse sportprestaties ooit. Erica Terpstra bijvoorbeeld beschouwt deze medaille zelfs als de meest historische sinds Anton Geesink judogoud won in 1964. Voor de eerste keer werd een Nederlandse sporter namelijk Olympisch kampioen in de sneeuw. Alsof het historische belang hiervan benadrukt moest worden, bleek Sauerbreij volgens de officiële tellingen ook nog eens de honderdste Nederlandse Olympisch kampioen uit de geschiedenis te zijn!

Dit sportieve hoogtepunt was het resultaat van heel veel doorzettingsvermogen. Alhoewel Sauerbreij al in 2002 werd getipt als een potentiële Olympische kampioen ging het zowel in 2002 als in 2006 fout. Ook de steun uit haar directe omgeving zorgde ervoor dat ze in 2010 op de hoogste trede van het erepodium stond.

Dat deze twee factoren zo’n grote rol speelden, is typerend voor de ‘gemiddelde’ Nederlandse Olympisch kampioen. Dat weten we, omdat sporthistoricus Wilfred van Buuren in 2008 onderzoek deed naar de eigenschappen van een Nederlands Olympisch kampioen.

Ouders

Hierbij vielen hem enkele dingen op, behalve dat ze de beste waren op het goede moment. Ten eerste blijkt dat de rol van ouders en andere familieleden van Olympisch kampioenen van grote waarde is. Van Buuren: ‘Belangrijker dan de vraag of een kampioen ouders moet hebben gehad die zelf topsporter zijn geweest, lijkt de steun die ouders en de directe omgeving biedt aan de topsporter.’ Aldus Van Buuren, die in 2008 nog niets wist van Sauerbreij. Toch gaat dit criterium ook voor haar op, omdat ze opgroeide in de sneeuw met een vader als skileraar, nu haar trainer.

Van Buuren merkte nog iets op bij de Nederlandse Olympisch kampioenen: ‘De grote en meest bekende kampioenen van na de Tweede Wereldoorlog waren bijna allemaal pas succesvol op hun tweede of derde Spelen.’

En ook dat geldt voor Sauerbreij, die ‘pas’ op haar derde Spelen op de hoogste trede van het erepodium eindigde. Dat overkwam echter de grootste sporters uit onze geschiedenis, meent van Buuren, want ook legendes als Fanny Blankers-Koen, Sjoukje Dijkstra, Kees Verkerk, Ard Schenk, Anky van Grunsven, Leontien Zijlaard-van Moorsel, Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruijn wonnen geen goud tijdens hun eerste verblijf op de Spelen.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Dré: Was er op deze website een paar jaar terug niet een wedstrijdje waarin iedereen mocht voorspellen wie de honderste gouden Olympische medaille voor Nederland zou winnen? Er zal toch niemand zijn geweest die Nicolien voorspelde, maar volgens mij waren er wel velen die dachten dat Sven de honderdste zou winnen. Als hij nou niet de verkeerde baan ingestuurd was, was Sven dan de honderste geweest?
geplaatst op: 16-12-2010 22:02:14u.
Fred van Slogteren: Ik zou de steun die Nicolien van haar ouders krijgt eerder vergaande opoffering willen noemen. Als je zelfs je huis verkoopt om de hoge kosten van training en wedstrijden in het buitenland te kunnen betalen, dan gaat dat wel heel ver.
geplaatst op: 16-12-2010 9:04:06u. | website
Jurryt: Dank, Ton, voor al je uitroeptekens. En ik volgde hier weer even de officiële telling, want ik weet echt wel dat er meer varianten zijn. En jij weet ook dat ik dit weet.
geplaatst op: 15-12-2010 21:04:09u. | website
Ton: Ten eerste nam Fanny Koen deel in Berlijn in 1936! Ten tweede was Sauerbreij niet de 100ste Nederlandse Olympische kampioen. Het zijn er inmiddels 106, want je moet de zes Olympische kampioenen van Parijs 1900 wel meetellen!
geplaatst op: 15-12-2010 17:15:09u. | e-mail
Jurryt: FBK deed ook in 1936 mee
geplaatst op: 15-12-2010 12:19:36u. | website
André Stuyfersant: ...volgens mij waren de Spelen van Londen, 1948, de eerste waar Fanny Blankers-Koen aan mee deed.
Of startte ze ook in Berlijn 1936...?
geplaatst op: 15-12-2010 10:04:38u. | website
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl